Sağlık Bakanlığı, BiP’te ‘Koronavirüs  Bilgilendirme ve Danışma Kanalı’ açtı

Sıradaki içerik:

Sağlık Bakanlığı, BiP’te ‘Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı’ açtı

e
sv

En İyi Akıllı İlaç Kutuları

23 Nisan 2020 21:30
2020’nin En İyi Akıllı İlaç Kutuları

******

Özellikle gün içinde birbirinden farklı ilaçlar içen kişiler için bu akıllı ilaç kutuları adeta ilacın ta kendisi. Hem sağlıklı bir şekilde ilacınızı koruyor, hem de doğru zamanda doğru ilacı alabilmeniz için hatırlatmalarda bulunuyor. Bu akıllı ilaç kutularının daha da akıllıları, almanız gerekenden fazlasını almamanız için kutuyu kilitliyor ya da ilaç zamanında alınmadıysa acil durum uyarısı veriyor. Şüphesiz kutunun zekası arttıkça fiyatı da artıyor. Bazıları da sadece abonelik hizmetiyle veriliyor.

*******

TabTime Super 8

Hem ucuz, hem eğlenceli bir hatırlatıcı

Zaman AyarlıyıcıVar
AlarmVar
Bölme8 Adet
Günlük Alarm Sayısı8
Boyut 11*6*3

Artıları

Uygun fiyat

Rahat kullanım

Kolay taşınabilir

Eksileri

Girişe dair kontrol mekanizması yok

Sahibine gün içinde maksimum sekiz kez ilacını hatırlatabilecek, gayet uygun fiyatlı, başarılı bir akıllı kutu bu. Ayarlanabilir bir uyarı sesi ve ışığı var. Uyarı sesi dursa ve duyulmamış bile olsa, kapak açılana kadar ışık uyarısı devam ediyor. Her bir bölüm 5 ilaç alabilecek şekilde sekiz adet bölme var kutuda. İçeriklere ulaşımı engelleyen bir kontrol mekanizması yok, yani yanlışlıkla tekrar alımı kısıtlamamış oluyor aslında. Bölmelerin kapakları da romatizması olanlar için çok kullanışlı değil açıkçası. Fakat gerçekten kolay taşınabilir bir kutu, seyahatlerde de rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz, cebinize ya da el bagajınıza çok rahat sığacaktır. Fiyatı da gayet uygun.

Philips Medication Dispenser

Hapı yuttun! Olumlu anlamda!

Zaman AyarlıyıcıVar
AlarmVar
Bölme60 Adet
Günlük Alarm Sayısı6
Boyut

Artıları

Ekstra uyarılar

Pil yedeği

Eksileri

Pahalı ve abonelik zorunluluğu

Bu aygıt, bakıcıların kullanması için düşünülmüş. Abonelik sistemi var ve yazılımı dışardan idare ediliyor. İlaç alınmadığı takdirde bakıcıya ayrıca uyarı gidiyor. En önemli özelliği ise elektrik kesintileri düşünülerek yapılmış olan 18 saate kadar devam eden pili. Bu akıllı bebek ilk alındığında 100 dolar, sonra da her ay 60 dolarlık bir kirası var. Yanlış kaldırmayacak sağlık durumunda olanların bütçe düşünmeden alacakları, çok kullanışlı ve iyi düşünülmüş bir ürün.

Livi automated medication dispenser

Neredeyse kişisel eczacınız

Zaman ayarlayıcıVar
AlarmVar
İlaç günü90
İlaç sayısı15
Günlük alarm sayısı24
Boyut32.7 x 23.4 x 48.5 cm

Artıları

İnanılmaz sofistike

90 gün çok fazla

Uzaktan değişiklik mümkün

Eksileri

Çok pahalı

Sanıyoruz ki akıllı ilaç kutularının arasında daha zekisini, daha gelişmişini bulmanız pek mümkün değil. Günde 24 saat için ayrı ayarlama yapılabilir ve her ilaç için 90 günlük ayarlamalar mümkün. Dolayısıyla her gün ilaçların yeniden konulması gerekmiyor. Fakat aleti muhteşem kılan, başka bir bilgisayardan ya da mobil cihazdan yönetilebiliyor olması. AT&T hücresel ağ ile bağlantı kurabiliyor. Böyle bir aygıtın ucuz olması zaten beklenemez. 1000 dolara yakın bir fiyatı var, bir yıl garantili. Bir yıl sonra da servis aylık 25 dolar alıyor.

e-pill Vibrating Pocket Pillbox

Cebe sığan mini kutu

Zaman ayarlayıcıVar
Bölme4
Günlük Alarm4
Boyut7 x 6.6 x 2.2 cm

Artıları

Cebe sığıyor

Kolay kullanım

Eksileri

Sadece 4 bölmesi var

Girişe dair kontrol mekanizması yok

Bu minik ve sevimli aletin hem sesli hem de titreşimli uyarı sistemi var. Her gün 4 kez ilaç almak için ayarlanabilir. Her bir bölme maksimum 8 ilaç alıyor. Bölme olarak çok yetersiz maalesef. Ancak ilacı kullananın cebinde taşıması ve alarmı duyar duymaz ilacını alması anlamında gerçekten kullanışlı. Tab Time Super 8’e iyi bir alternatif, üstelik oldukça ucuz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!