En İyiler

En iyi 55 inç Televizyon Modelleri

Televizyon boyutunu seçtiniz evet 55’inç olacak ama hangisini almalıyım! işte 55’inç alınabilecek TV’ler. Listemize 5. sıra ile başlıyoruz. Dijitsu 55DS8800 (55 inç Televizyon) Ülkemizde pek reklamı yapılmayan ama markanın eski..

En iyi 55 inç Televizyon Modelleri

Televizyon boyutunu seçtiniz evet 55’inç olacak ama hangisini almalıyım! işte 55’inç alınabilecek TV’ler.

Listemize 5. sıra ile başlıyoruz.

Dijitsu 55DS8800 (55 inç Televizyon)

Ülkemizde pek reklamı yapılmayan ama markanın eski menşei japonya olmasından dolayı kaliteden ödün vermeyen bir marka. Aynı ürün kalitesi ile ülkemizde satışları devam etmediğini söyleyelim.

Listede olmasının ana sebebi ise Fiyat-performans diyebiliriz. 4K Ultra HD görüntü sunan cihaz 3840 x 2160 çözünürlüğe sahip. Yazıyı yazdığımız an 3.799 TL satış fiyatına sahipti.

Dahili uydu alıcısı bulunan Dijitsu, üretim tarihinin 2020 model olduğunu belirtmek istiyoruz. Ayrıca en iyi alınabilecek ekonomik TV kategorisinde bu markanın ilk 5 sırada olduğu belirtelim. yazımızın linki 

 

Listemizin 4. sırasında ise bir uzakdoğu markası olan LG var

LG 55UN81006 (55 inç Televizyon)

6.799 satış fiyatı ile listemize giren LG bu modeli ile webOS Smart Tv yapmayı başarmış, yani web uyumlu akıllı bir TV diyebiliriz. Dört Çekirdekli 4K İşlemci ile gelen cihazın Filmmaker Modu mevcut. buda bizlere doğru görüntü oranları, renkler ve kare hızları ile  film yapımcılarının görsel vizyonu buluşturuluyor.

3840 x 2160 çözünürlük, Dahili wi-fi, Smart TV ile keyif alacağınız bir TV diyebiliriz.

 

3. Sırada ise  TCL Yer alıyor. 

TCL 55C715 (55 inç Televizyon)

Bu markanın ülkemize yeni girdiğini ve  ülkemizde pek tanınmasa da avrupada tutulan bir marka olduğunu diyebiliriz. 6.999 TL satış fiyatı ile listemize girmeyi başardı. Markanın en büyük özelliği ekran üreticisi olması ve bu sayede tecrübesini TV’sinde göstermiş diyebiliriz. Açıkcası bu televizyonlar arasında ekran olarak tam not aldığını söylemek istiyoruz.

QLED ekran teknolojisi olan cihaz, 4K UHD ve dahili uyduya sahip.Ayrıca dahili yapay zeka bulunan TV  3,840 x 2,160 piksel.

2:) Listemizin ikinci sırasında ise 3 TARAFLI AMBILIGHT özelliği ile Philips alıyor.

PHILIPS 55PUS7805 (55 inç Televizyon)

6.299 TL satış fiyatı ile listemizde 2. sırada yer alan Philips kendi teknoloji olan Ambilight ile izlediğiniz filmi, diziyi, hatta spor karşılaşmalarındaki heyecanı daha çok artırıyor.  Ayrıca Philips Smart TV’yi sesinizle kontrol edebilirsiniz.

Birinci sınıf Dolby ses ve video formatı desteği olan TV’de, izlediğiniz HDR içeriğin inanılmaz derecede gerçekçi görüneceği (ve duyulacağı) anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

YouTube, Netflix ve Amazon Prime Video ve popüler  smart TV uygulamalarına hızlıca erişebilirsiniz.

Dahili uydu alıcı olan cihaz 3840 x 2160 çözünürlükte ve 4K bir görüntü sunuyor.

 

  1. Sıra da ise yılların kalitesini bozmadığı bir marka olan Sony oluyor.

SONY 55XH8096

7.799 Tl Satış fiyatı ile listemizin birinci sırasında yer alan Sony daha fazla renk, kontrast ve netlikle güzelliği ile ön plana çıkıyor. Güçlü işlemcisi ile gürültüyü azaltıyor ve ayrıntıları ortaya çıkartıyor. Daha  net, gerçekçi renkler ve kontrastla dolu 4K çözünürlük sunuyor.

Dar bir çerçeve ile sadece ekrana odaklanmanızı sağlıyor. Birazda sesinden bahsetelim, diğer TV’lere göre hissedilebilir bir ses farkının olduğunu söyleyelim. Dolby Atmos ses teknoloji bulunan TV, hem yanlardan hem de yukarıdan ses imkanı veriyor, böylece gerçekten çok boyutlu bir deneyim için nesnelerin üstünüzde hareket ettiğini daha gerçekçi bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Çözünürlüğü 3840 x 2160 olan Sony, dahili Wi-fi ve dahili uydu alıcısına sahip.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL