Nintendo, Switch Online Aboneleri İçin İndirimli Oyun Kuponlarını Geri Getiriyor

Sıradaki içerik:

Nintendo, Switch Online Aboneleri İçin İndirimli Oyun Kuponlarını Geri Getiriyor

e
sv

EA’nın Titanfall Oyununu İptal Ettiği Bildirildi

03 Şubat 2023 13:25

‘Titanfall 2’ yakın zamanda devam etmeyecek.

Görünüşe göre EA sadece Apex Legends Mobile ve Battlefield Mobile’ı öldürmedi. Bloomberg kaynakları, yayıncının Titanfall ve Apex Legends evreninde geçen duyurulmamış bir tek oyunculu oyun setini iptal ettiğini iddia ediyor. Projenin ayrıntıları bilinmemekle birlikte, deneyimli geliştirici Mohammad Alavi’nin (Call of Duty serisinde de çalışmış olan) 2022’nin başlarında Respawn’dan ayrılana kadar projeyi yönettiği bildirildi. EA’nın etkilenen 50 ekip için yer bulduğu söyleniyor.

EA yorum yapmayı reddediyor. Respawn, içerik yol haritası beklentilerin “gerisinde kalmaya” başladığı için Apex Legends Mobile’ı kapattığını söylüyor. Stüdyo ayrıca Star Wars Jedi: Survivor’ı kalite endişeleri nedeniyle altı hafta erteledi.

Bildirilen iptal şok olmadı. Küresel ekonomi yavaşlıyor ve oyun yayıncıları, finansal kargaşaya dayanmaya yardımcı olmak için ölçeklerini küçültenler arasında yer alıyor. Ubisoft kısa süre önce kasvetli bir görünümde üç oyunu iptal etti ve Halo geliştiricisi 343 Industries, Microsoft’un işten çıkarmalarının sonuçlarıyla uğraşıyor. Bunun gibi kararlar teorik olarak EA ve Respawn’ın şimdiye kadar 2 milyar doları aşan Apex Legends gibi bilinen para kazananlara odaklanmasına yardımcı oluyor.

Söylenti doğruysa hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Titanfall oyunları iyi incelendi, ancak Titanfall 2 yedi yıl önce geldi. Serideki üçüncü bir oyun, sonunda battle royale trendi hakim oldukça Apex Legends’a dönüştü. Artık oyuncular, serideki yeni bir hikaye odaklı oyun için daha da uzun süre beklemek zorunda kalabilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!