‘Tron 3’ Sonunda Jared Leto İle Gerçekleşiyor Olabilir

Sıradaki içerik:

‘Tron 3’ Sonunda Jared Leto İle Gerçekleşiyor Olabilir

e
sv

Dünyanın En Büyük Hidrojen-Elektrik Uçağı 10 Dakikalık Uçuşu Tamamlıyor

0 okunma — 21 Ocak 2023 15:00

ZeroAvia’nın testi, sıfır emisyonlu uçuşlar için Birleşik Krallık Ar-Ge programının bir parçasıdır.

ZeroAvia, sürdürülebilir havacılık için ileriye doğru bir adım olarak bugün dünyanın en büyük hidrojen-elektrikli uçağını uçurdu. 19 koltuklu, çift motorlu Dornier 228 uçağı, prototip bir hidrojen-elektrik aktarma organı ile donatılmış, Birleşik Krallık’taki Cotswold Havalimanı’ndan 10 dakikalık bir uçuşu tamamladı. Küçük yolcu uçaklarını çevre için daha iyi hale getirmeye çalışan, devlet tarafından finanse edilen bir Ar-Ge programı olan HyFlyer II projesinin bir parçasıydı.

Güç aktarma organı, “yerinde bir elektrolizör ile üretilen sıkıştırılmış gaz halindeki hidrojen” kullanılarak beslendi. Test konfigürasyonu, test için kabine yerleştirilmiş iki yakıt hücresi yığınını ve lityum iyon pil paketlerini içeriyordu. Bununla birlikte, ticari kullanım için, oturmaya yer açmak için harici depoya taşınırlardı. Buna ek olarak, kalkış sırasında ekstra güç ve güvenlikle ilgili yedeklilik için sağ kanatta bir Honeywell TPE-331 stok motorla eşleştirildi.

İşte ZeroAvia’nın uçuşla ilgili tanıtım görüntüleri:

ZeroAvia, 2025 yılına kadar ticari rota planları ile bu yıl teknolojiyi onaylama yolunda olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca, teknolojiyi 90 koltuğa kadar uçaklar için ölçeklendirecek 2-5 MW’lık bir aktarma organı programı üzerinde çalışıyor; hedef, önümüzdeki on yılda dar gövdeli uçaklara doğru genişlemek. Ayrıca Amazon, İklim Taahhüdü Fonu kapsamında şirkete yatırım yaptı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!