OpenAI DALL-E 3’ün yeni versiyonunu tanıttı

Sıradaki içerik:

OpenAI DALL-E 3’ün yeni versiyonunu tanıttı

e
sv

Donald Trump Jr.’ın X hesabı hacklendi

0 okunma — 21 Eylül 2023 05:56

Donald Trump Jr’ın X (eski adıyla Twitter) hesabı Çarşamba sabahı hacklendi. Hesap, yanlış bir şekilde babası eski başkan Donald Trump’ın vefat ettiğini iddia eden bir gönderi yayınladı.

Paylaşımda “Üzülerek bildiriyorum, babam Donald Trump vefat etti” deniliyordu. “2024’te başkanlık için aday olacağım.” Trump’ın sözcüsü Andrew Surabian, X’te yaptığı bir paylaşımda iddianın yanlış olduğunu ve Trump Jr’ın hesabının hacklendiğini söyledi.

Hesap aynı zamanda bir dizi başka tuhaf paylaşım da yaptı; bunlardan birinde “Bu az önce geldi: Kuzey Kore duman olmak üzere”, bir diğeri ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na atıfta bulunarak “Başkan olduğumda SEC’i yakacağım” diyordu.

Gönderiler kaldırılmadan önce yaklaşık 30 dakika boyunca platformda kaldı. X’in gönderiyi kaldırıp kaldırmadığı ya da Trump Jr’ın ekibinin hesaba yeniden erişim sağlayıp kaldırıp kaldırmadığı henüz bilinmiyor.

Trump Jr. hesabının ele geçirilmesi, Elon Musk’ın Ekim 2022’de şirketin başına geçmesinden bu yana yaşanan en yüksek profilli güvenlik olaylarından biri. Bu yılın başlarında şirket, Aralık 2022’de milyonlarca kullanıcının iletişim bilgilerini açığa çıkaran bir veri ihlali iddiası üzerine sessizliğini bozdu. Twitter, “kapsamlı bir soruşturma” yürüttükten sonra, çevrimiçi olarak satılan verilerin Twitter’ın sistemlerindeki bir güvenlik açığından yararlanılarak elde edildiğine dair “hiçbir kanıt” bulamadığını söyledi.

Platformdaki güvenliğin Musk yönetimi devralmadan önce de bir sorun olduğunu belirtmek gerekir. Bugün yaşanan olay, aralarında Apple, Musk ve Joe Biden’a ait olanların da bulunduğu bir dizi yüksek profilli Twitter hesabının, saldırganlar tarafından bir kripto para dolandırıcılığını yaymak amacıyla hacklenmesinden üç yıl sonra meydana geldi.

Eski başkan Trump’ın o zamanki Twitter hesabı 2020 yılında Trump’ın şifresini tahmin eden bir güvenlik araştırmacısı tarafından hacklenmişti. Olayı aylar sonra doğrulayan Hollandalı yetkililer, iyi niyetle hareket ettiği için araştırmacı hakkında dava açmayı reddetti.

 

Daha fazla bülten için; 

WhatsApp uzun bir bekleyişin ardından iPad Uygulamasını yayınlamaya yakın olabilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!