SpaceX Astronotları Kongre Uzay Onur Madalyası Alacak

Sıradaki içerik:

SpaceX Astronotları Kongre Uzay Onur Madalyası Alacak

e
sv

DOJ, Tesla’nın Otopilot Ve Tam Kendi Kendine Sürüş İddialarını Araştırıyor

01 Şubat 2023 14:18

Yetkililer, birden fazla kazanın ardından ayrıntıları istiyor.

Tesla’nın bir Adalet Bakanlığı soruşturmasıyla karşı karşıya olduğu söylentileri doğruydu. EV tasarımcısı, DOJ’nin Otomatik Pilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) özellikleriyle bağlantılı belgeler talep ettiğini bir SEC dosyasında doğruladı. Tesla, hiçbir hükümet kurumunun aktif bir soruşturmanın parçası olarak “suistimal” tespit etmediğini söylüyor, ancak yaptırımın işletmesi üzerinde “maddi bir olumsuz etkisi” olabileceği konusunda uyarıyor.

Tesla, talebin niteliğini detaylandırmadı ve iletişim ekibini dağıttığından beri genellikle sorunlar hakkında yorum yapmıyor. DOJ’den yorum istedik. Ancak, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA), acil durum araçlarıyla çarpışmalar da dahil olmak üzere Otopilot veya FSD’nin dahil olduğu bildirilen 35 kazayı araştırmasının ardından geldi. California’nın DMV’si ve diğer yetkililer Tesla’yı, FSD bile sıklıkla müdahale gerektirdiğinde, arabalarının gerçekten sürücüsüz olduğunu yanlış bir şekilde önermekle suçladılar. Eyalet DMV’si ve NHTSA, Tesla sürücülerinin kayıtsız kalabileceğinden ve gerektiğinde kaçamak eylemde bulunamayacağından endişe ediyor.

Marka, otomobillerinin yetenekleri hakkında karışık mesajlar verdi. Tesla’nın destek sitesi, Otopilot ve FSD’nin tam özerkliği temsil etmediğini ve “tamamen dikkatli bir sürücü” gerektirdiğini açıkça belirtirken, FSD pazarlama sayfası, yalnızca “arabanıza nereye gideceğini söylemeniz” gerektiğini iddia ediyor. Şirket başkanı Elon Musk, uzun süredir gerçek otonom sürüşün hemen köşede olacağına söz verdi, ancak Ekim 2022’de Tesla’nın sürücüsüz çalışmaya “pek hazır olmadığını” söylediğinden bahsetti. FSD, şu anda işlevselliğin kilidini açmak için ödeme yapan herkese açık olmasına rağmen beta sürümünde kalıyor.

DOJ soruşturması, Tesla ve liderliğinin uygulamaları üzerinde artan bir incelemeyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte gelir. Musk, Tesla’yı gizli tutma konusundaki tweet’leri nedeniyle bir hissedar davasına karıştı. Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu geçtiğimiz günlerde Tesla’yı Florida personelinden maaş ve işten çıkarma konusunda sessiz kalmalarını isteyerek yasayı çiğnemekle suçladı. Ayrıca, bir dizi geri çağırmanın ardından yapı kalitesiyle ilgili yanıt bekleyen sorular da var. Tesla, uygulamalarını değiştirmesi için artan bir baskıyla karşı karşıya.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!