Sınırsız Eğlenceye Hazır Mısınız? Party Monsterzz Piyasada!

Sıradaki içerik:

Sınırsız Eğlenceye Hazır Mısınız? Party Monsterzz Piyasada!

e
sv

Disney, Hulu’yu resmen devralıyor – gelecekte süper güçlü yeni bir Disney Plus bekliyoruz

0 okunma — 02 Kasım 2023 23:24

Artık resmileşti: Disney, Hulu’nun tamamına sahip oluyor. Bu yılın başlarında bildirdiğimiz gibi, bu Netflix gibi rakiplerine karşı koymak için bir süper yayıncı yaratabileceği anlamına geliyor – ve ABD’li tüketiciler için Disney Plus deneyiminizin büyük olasılıkla dünyanın geri kalanında olduğu gibi olacağı anlamına geliyor; tek bir Disney uygulaması, hangi şirketten geldiğine bakılmaksızın Fare Evi’nin tüm yayınlarına erişim sağlıyor. ABD dışında, Only Murders In The Building gibi Hulu orijinalleri, Disney Plus fiyatına dahil olan Disney Plus Star aracılığıyla Disney Plus uygulamasında sunuluyor.

Disney bir süredir Hulu’nun bir parçasıydı, ancak yayıncının %33’ü Comcast’e aitti. Ve şimdi Disney bu hisseyi de 8.61 milyar dolara satın alıyor. Disney’in ifadesiyle bu satın alma “Disney’in yayıncılık hedeflerini daha da ileriye taşıyacak.”

Disney’in Hulu’yu satın alması yayıncılık için ne anlama geliyor?
Anlaşma gerçekleşirse – henüz tamamlanmış bir anlaşma değil ve 8,61 milyar dolar rakamı Hulu’nun değerine ilişkin üçüncü taraf değerlendirmelerine göre artabilir – o zaman iki olası seçenek var. Birincisi, Disney’in Hulu’yu Disney Plus uygulamasına katarak bu hizmeti her türlü film ve şov için tek durak hizmetiniz haline getirmesi. Ancak ikinci seçenek çok daha cazip (belki de aslında daha cazip olmasa da).
Variety’nin haberine göre, Wall Street’te uzun süredir konuşulan bir teori, Hulu’nun ABD dışında kullanılamamasının nedeninin Disney’in kalan hisseyi satın alana kadar değerini düşük tutmaya çalışması olduğu yönünde – ve bu hisse Disney’in olduğunda, Hulu’yu “dünya çapında genel bir eğlence hizmeti olarak” başlatmakta özgür olacaktı. Ancak şimdilik ilk seçenek daha olası görünüyor: Mayıs ayında Disney CEO’su Bob Iger, firmanın Hulu içeriğini “birleşik bir yayın deneyimine” dahil etme planlarını açıklamıştı.
Disney Plus’ın Hulu’yu bünyesine mi katacağı yoksa ayrı mı tutacağı ve ABD dışındaki bölgelerde nasıl bir etki yaratacağı konularını netleştirmek için Mayıs ayında Disney’e ulaştık ve Disney yorum yapmayı reddetti.

Açık olan bir şey varsa o da bu hamlenin, sadece Disney’in değil yeni görünümlü Max gibi hizmetlerin de artan rekabetiyle karşı karşıya olan Netflix için kötü bir haber olabileceğidir. Netflix’in sahip olduğu abone sayısına sahip değiller, ancak Hulu’yu agresif bir fiyat karşılığında Disney Plus ile birleştirmek gibi bir şey, bu yükseltilmiş hizmeti Netflix’ten daha fazla sahip olunması gereken bir hizmet haline getirebilir.

 

Daha fazla haber için;Disney Plus,

Google, ABD’li reklamcı ve tüccarlara ürün görselleri için üretken yapay zeka araçları sunuyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!