Samsung, Galaxy Tab S9 FE geliyor

Sıradaki içerik:

Samsung, Galaxy Tab S9 FE geliyor

e
sv

Discord, çalışanlarının %4’ünü işten çıkarıyor

0 okunma — 04 Ağustos 2023 13:57

Sohbet uygulaması Discord, birden fazla rapora göre şirketin yeniden yapılanma çabalarının bir parçası olarak yaklaşık 40 çalışanını (iş gücünün %4’ü) işten çıkardı. 

 

Birkaç Discord eski çalışanı, işten çıkarmalardan etkilendiklerini Twitter ve LinkedIn’de yayınladı. İşten çıkarmalar, pazarlama, tasarım ve eğlence ortaklığı ekiplerindeki insanları etkiledi.

Şirket, Business Insider’a yaptığı açıklamada gelişmeyi doğruladı ve uzun vadeli büyümeye odaklandığını sözlerine ekledi.

“Discord, bazı iş birimlerinin yeniden düzenlenmesi kapsamında ekibimizin yaklaşık %4’ünün işten çıkarıldığını doğrulayabilir ve etkilenenlerin desteklenmesini sağlıyoruz. Bir şirket sözcüsü yayına, işin uzun vadeli büyümesine ve misyonumuzu yerine getirmeye odaklandık ”dedi.

Geçen ay Discord, ebeveynleri ve velileri çocuklarının uygulamadaki etkinlikleri hakkında daha iyi bilgilendirmek için bir Aile Merkezini bir katılım aracı olarak kullanıma sundu. Şirket ayrıca, kullanıcıların Xbox oyunlarını doğrudan sunuculara ve DM’lere yayınlamasına izin veren bir özellik de tanıttı. Mart ayında Discord, Clyde botunu OpenAI’nin ChatGPT teknolojisiyle güncelledi, böylece kullanıcılar bir grup sohbeti sırasında ondan öneri isteyebilecek bir hale geldi.

Geçen hafta, yatırım şirketi Fidelity, Discord ve Reddit de dahil olmak üzere bazı varlıklarının değerini artırdı. Bu, Fidelity’nin Discord varlıklarının değerini 2021’de yapılan 3,3 milyon dolarlık orijinal yatırımdan bu yana %47 düşüşle 1,7 milyon dolara düşürdüğü Haziran ayına kıyasla olumlu bir işaretti.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!