Google’dan DeepMind, Yakında Bir ChatGPT Rakibi Başlatacağını Söyledi

Sıradaki içerik:

Google’dan DeepMind, Yakında Bir ChatGPT Rakibi Başlatacağını Söyledi

e
sv

DirectStorage 1.1, Windows 11’i Nasıl PC Oyuncuları İçin Önemli Bir Yükseltme Haline Getirebilir?

17 Ocak 2023 10:00

Yükleme sürelerini hızlandırmak için GPU’yu kullanan bir özellik olan Microsoft’un DirectStorage 1.1’i, AMD, Intel ve Nvidia grafik kartları arasında yapılan karşılaştırmalarla test edildi ve bazı çok ilginç sonuçlar elde edildi. Kısacası, özellik, NVMe SSD’lerle yükleme sürelerini ciddi şekilde hızlandıracak gibi görünüyor.

Tom’s Hardware raporuna göre Compusemble, Alman teknoloji sitesi PC Games Hardware’in (PCGH) AMD’nin RX 7900 XT’si ile Intel’in Arc A770’i ve ayrıca Nvidia’nın RTX 4080’i ile karşılaştırdığı bir kıyaslama testi geliştirdi.

Tüm GPU’lar Windows 11 altında Intel’in Core i9-12900K (Alder Lake amiral gemisi CPU) ile bir PC’de test edilmiştir.

Öncelikle, gerekirse belleğinizi yenilemek için teknoloji hakkında hızlı bir hatırlatma: DirectStorage 1.1, GPU dekompresyon teknolojisi ile birlikte gelir, böylece GPU (sıkıştırılmış oyun varlıklarının) sıkıştırmasını kaldırabilir ve bunu CPU’dan çok daha yüksek hız ve verimlilikle yapabilir.

Bu, daha hızlı yükleme sürelerini ve büyük açık dünya oyunlarında varlıkların anında daha hızlı yüklenmesini sağlar. Bu da bu tür büyük ortamlarda dolaşırken daha sorunsuz bir deneyim anlamına gelir.

Test sırasında PCGH, RTX 4080 için 15,3 GB/sn ve AMD 7900 XT için 14,6 GB/sn’ye kıyasla 16,8 GB/sn’ye ulaşarak, Intel’in A770 GPU’sunun oyun varlıklarının hızlı sıkıştırmasını açmada gerçekten en iyi performans gösterdiğini buldu.

Bu, Intel Arc için biraz ufuk açıcı bir zafer olsa da, GPU’lar arasında yükleme sürelerinde herhangi bir gerçek farka dönüşmediğini ve hepsinin göz kamaştırıcı yüksek hızlar sağladığını not etmek önemlidir.

PCGH, bu AMD, Intel ve Nvidia grafik kartları için her durumda 5 saniyelik yükleme sürelerinin 0,5 saniyeye düşürüldüğüne tanık oldu, bu nedenle gerçek nihai sonuçlar açısından hepsi tamamen sıfırdı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!