Elon Musk, Twitter’ın Blue Aboneleriyle Reklam Gelirlerini Paylaşmaya Başlayacağını İddia Etti

Sıradaki içerik:

Elon Musk, Twitter’ın Blue Aboneleriyle Reklam Gelirlerini Paylaşmaya Başlayacağını İddia Etti

e
sv

‘CrossfireX’ Ve ‘Knockout City’ Yakında Kapatılacak Canlı Hizmet Oyunları Listesine Katıldı

05 Şubat 2023 12:30

Meta, Quest çok oyunculu oyunu ‘Echo VR’ı da öldürüyor.

Uzun süre sürekli güncellenmek üzere tasarlanan birkaç canlı hizmet oyununun hayranları için zor bir dönem. Yakın gelecekte bir grup kapanıyor ve CrossfireX ve Knockout City listeye en son katılanlar arasında.

CrossfireX, son derece popüler taktiksel nişancı oyunu Crossfire’ın Xbox konsol versiyonudur. Bazı gecikmelerden sonra, bir yıldan daha kısa bir süre önce geldi, ancak eleştirmenler veya daha da önemlisi halk tarafından beğenilmedi. Geliştirici Smilegate oyunun satışını durdurdu (çok oyunculu bileşen oynaması ücretsiz, ancak Remedy tarafından geliştirilen tek oyunculu kampanya değil) ve son iki hafta içinde yapılan satın alımlar için para iadesi sunuyor. 18 Mayıs’ta CrossfireX sunucularını kapatacak.

Bu arada Knockout City, 2021’de çıkış yapan eğlenceli bir yakan top dövüşçüsü. Oyun, geçen yıl geliştirici Velan Studios’un kendi kendine yayınlamak için EA ile yollarını ayırmasıyla oynaması ücretsiz hale geldi. Ne yazık ki, Knockout City de kapanıyor. Dokuzuncu sezonu final olacak ve sunucular 6 Haziran’da kapanacak. Olumlu bir kayda göre Velan, PC oyuncularının oyunu özel sunucularda çalıştırması için bir seçenek sunacak.

Smilegate ve Velan, son zamanlarda canlı hizmet oyunlarını kapatma konusunda yalnız değiller. Meta’nın Ready At Dawn stüdyosu bu hafta, daha önce Echo Arena olarak bilinen sıfır yerçekimi frizbi oyunu Echo VR’yi 1 Ağustos’ta kapatacağını söyledi. Ayrıca geçen hafta Apex Legends Mobile, Battlefield Mobile, Rumbleverse, Crayta ve diğerlerinin mağazayı kapattığı ortaya çıktı. Geliştirme, Back 4 Blood ve Marvel’s Avengers’da da sona eriyor, ancak Turtle Rock Studios ve Crystal Dynamics ilgili sunucuları çevrimiçi tutacak.

Oyuncuların uzun süre bağlı kalmasını gerektiren bir oyun bir yana, başarılı bir oyun yapmak bile zor. Fortnite, Apex Legends (konsol ve PC versiyonu), Valorant, Overwatch 2 ve Genshin Impact gibi büyük oyuncular yakın zamanda hiçbir yere gitmiyor. Ancak geliştiricilerin hepsi birbirleriyle ve insanların dikkatini çekebilecek her şeyle rekabet ediyor. 3 milyardan fazla oyuncu olmasına rağmen, pazarın ayakta tutabileceği çok sayıda canlı hizmet oyunu var.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!