Tapbots, Mastodon’a Dönerken Tweetbot’u Kapatıyor

Sıradaki içerik:

Tapbots, Mastodon’a Dönerken Tweetbot’u Kapatıyor

e
sv

CNET, Tartışmaların Ortasında AI Tarafından Yazılmış Hikayelerin Yayınlanmasını Duraklatıyor

22 Ocak 2023 12:57

Hatalar ve ifşa eksikliği bir kargaşa yarattı.

CNET, şimdilik AI tarafından yazılmış makalelerin kullanımını durduruyor. The Verge, teknoloji yayınının liderliğinin, personelle bir soru-cevap görüşmesi sırasında “şimdilik” AI hikayeleriyle ilgili deneyleri duraklattığını iddia ediyor. Bankrate ve CreditCards.com’u da etkileyen dondurmanın ardındaki kesin nedene dair bir bilgi bulunmamakla birlikte, baş editör Connie Guglielmo’nun, gelecekte AI ile ilgili hikayelerin, yayının otomatik teknolojiler kullandığına dair bir açıklama içereceğini söylediği bildirildi.

The Verge’e göre yönetici içeriği Başkan Yardımcısı Lindsey Turrentine, AI ile ilgili daha fazla şeffaflık sözü verdi. Bazı çalışanlar teknolojinin bir önizlemesini alacağını söyledi. Sistemle ilgili daha fazla detayın önümüzdeki hafta açıklanacağı bildiriliyor. CNET sahibi Red Ventures ayrıca bir AI çalışma grubu oluşturdu. Personel genellikle yapay zekanın iç işleyişinden veya ne zaman kullanıldığından habersizdi.

CNET’in yapay zeka uygulamalarıyla ilgili sorular geçen hafta Fütürizm’in düzinelerce finansal açıklayıcı makalenin “otomasyon teknolojisi” kullanılarak yazılmış gibi göründüğünü fark etmesiyle başladı. Bir ifşa varken, onu görmek için imza satırına tıklamanız gerektiğinde etkili bir şekilde gizlendi. CNET tanıtım yazısında, insanların çalışmayı “tamamen” düzenlediğini ve gerçeği kontrol ettiğini iddia etti, ancak bu doğru değildi – satış noktası, Fütürizm bir hikayede ciddi hatalar keşfettikten sonra parçaları incelemeye başladı.

CNET, geçmiş yıllarda makine yapımı makaleler kullandı. Yine de yapay zeka o zamandan bu yana ilerledi ve keşif, ChatGPT gibi metin oluşturma araçlarının eleştiriler çekmesi ve hatta intihal korkuları ve insan yazarların işini azaltması nedeniyle yasaklar getirmesiyle geldi. İş gücünün başka yerlerindeki otomasyonda olduğu gibi, bazı insanlar şirketlerin yapay zekayı etik bir şekilde kullanacağına güvenmiyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!