Super Mario Bros. Wonder çıkış tarihi, oynanışı ve bildiğimiz her şey

Sıradaki içerik:

Super Mario Bros. Wonder çıkış tarihi, oynanışı ve bildiğimiz her şey

e
sv

ChatGPT artık resimlere bakabiliyor ve size beş farklı sesle masal anlatabiliyor

25 Eylül 2023 23:58

ChatGPT artık duyabiliyor, görebiliyor ve konuşabiliyor; böylece yapay zekalı sohbet robotlarıyla etkileşimimiz için yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor. Yeni yetenekler, ChatGPT ile sesli bir konuşma yapma veya bot’a ne hakkında konuştuğunuzu fiziksel olarak gösterme yeteneğinin kilidini açıyor.

Resmi OpenAI blog yazısına göre, yakında bot’a tatildeyken bir dönüm noktasının fotoğraflarını gösterebilecek ve yapının arkasındaki tarih hakkında bir konuşma yapabileceksiniz. Ayrıca bota buzdolabınızın içindekilerin bir fotoğrafını gönderebilir ve potansiyel bir yemek tarifi hazırlamasını isteyebilirsiniz.

Yeni özellikler önümüzdeki birkaç hafta içinde ilk olarak ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcılarına sunulacak. Ses özelliği iOS ve Android uygulamalarına gelecek ve görseller tüm platformlarda kullanılabilecek. Çoğu ChatGPT özelliğinde olduğu gibi, Plus platformuna abone olmayan kullanıcılar bu özellikleri muhtemelen biraz daha geç görecekler.

ChatGPT geri konuşuyor
Blog yazısı, artık telefon uygulaması aracılığıyla hareket halindeyken yapay zeka asistanınızla ileri geri konuşmalar yapabileceğinizi belirtiyor. Anladığımız kadarıyla bu, Siri ya da Amazon Alexa ile konuşmaya benzer bir deneyim olacak.

Blog yazısındaki video örneği (aşağıda), ChatGPT’den bir masal anlatmasını isteyen bir sesle şık bir kullanıcı arayüzünü gösteriyor ve kullanıcı soru sormak için sık sık araya giriyor.
Teknoloji hakkında ne düşünürseniz düşünün, yine de çok etkileyici. Gerçek konuşmaların videodaki kusursuz örnekle eşleşip eşleşmediğini görmek için beklememiz gerekecek, ancak eşleşirlerse, Siri ve Amazon Alexa’nın endişelenmesi gereken çok şey var. Eğer ChatGPT gibi resimlere bakan ve duraksamadan konular hakkında derinlemesine konuşabilen, konuşkan ve akıllı bir sohbet robotuna erişebiliyorsam, neden başka bir sanal asistan kullanayım ki?

Plus abonesi iseniz, Ayarlar’a gidin, mobil uygulamada ‘Yeni Özellikler’e tıklayın ve sesli konuşmaları seçin. Beş farklı seçenek arasından favori sesinizi seçebileceksiniz: Sky, Cove, Ember, Breeze ve Juniper; her birini resmi siteden dinleyebilirsiniz.

Ağrıyan gözler için görüş
ChatGPT artık birden fazla görüntüye de bakabiliyor. Analiz edilmesi gereken grafikleri gösterebilir, ev ödevi konusunda yardım alabilir ya da geri bildirim almak istediğiniz ancak yazmaya üşendiğiniz bir çalışmanın taslağını gösterebilirsiniz.

Fotoğrafta belirli bir şeye odaklanmasını istiyorsanız, ChatGPT uygulamasındaki yeni çizim aracını kullanabilir ve botun tam olarak neye odaklanmasını istediğinizi daire içine alabilirsiniz.

Bu, üretken bir yapay zeka sohbet robotu için korkutucu derecede etkileyici olsa da, yeni özellikleri duyunca hemen akla gelen endişeler var.

OpenAI, duyurunun alt kısmında bu endişeleri kabul ediyor ve yeni özelliklerle birlikte halüsinasyonlar – temelde bir AI bot tarafından verilen ancak güvenle verilen yanlış bir yanıt – ve kamuya mal olmuş kişileri taklit eden veya dolandırıcılık yapan ses yetenekleri olasılığı dahil olmak üzere yeni zorlukların ortaya çıktığını belirtiyor.

Bununla mücadele etmek için OpenAI, Sesli Sohbet’in gerçek ses aktörleriyle oluşturulduğunu ve görüntü girişi özelliğinin “sorumlu kullanım için temel özellikleri hizalamak” amacıyla aşırılık ve bilimsel yeterlilik alanlarında rosh alanlarıyla test edildiğini belirtiyor.

Yeni özellikleri, özellikle de ChatGPT ile doğrudan sohbet etme ve zihnini yoklama özelliğini denemek için inanılmaz heyecanlıyız. Bunun Bing AI, Google Bard ve hatta Meta’nın tomurcuklanan AI projesi gibi diğer ürünlere nasıl yansıyacağını da görmek istiyoruz. ChatGPT bir yapay zeka öncüsü olduğu için, bu gibi yeni özelliklerin sunulması, diğer herkesin onu yakalamak zorunda kalacağı anlamına gelecektir.

 

 

Daha fazla haber için;

Unity tartışmalı Runtime Fee’sinde bazı değişiklikler yapıyor, “sert geri bildirimleri” için topluluğa teşekkür ediyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!