Google AWS’ye yükleniyor, Cloud Spanner’ın DynamoDB’nin yarı fiyatına mal olduğunu iddia ediyor

Sıradaki içerik:

Google AWS’ye yükleniyor, Cloud Spanner’ın DynamoDB’nin yarı fiyatına mal olduğunu iddia ediyor

e
sv

Character.AI, insanların ve birden fazla yapay zekanın birbiriyle konuşabileceği grup sohbetleri sunuyor

12 Ekim 2023 01:12

Eski Google AI araştırmacılarının a16z destekli AI chatbot girişimi Character.AI, bugün aboneleri için yeni bir özellik ile çıktı. Farklı kişiliklere sahip kişiselleştirilebilir yapay zeka arkadaşları ve kendinize ait araçlar sunan sohbet robotu platformu, şimdi kullanıcıların ve arkadaşlarının aynı anda birden fazla yapay zeka karakteriyle sohbet edebilecekleri bir grup sohbeti deneyimi sunuyor.

Şirket, Karakter Grup Sohbeti özelliğinin, kullanıcıların yalnızca en sevdikleri YZ karakterleriyle bir grup sohbeti oluşturmalarına olanak tanıdığını veya hem insanlar hem de YZ arkadaşlarının bir karışımını içerebileceğini söylüyor. Buradaki fikir, kullanıcıların diğer grup sohbeti deneyimlerinde olduğu gibi arkadaşlarıyla sosyal bağlantılar kurabilmeleri veya fikirlerini paylaşabilmeleri ve gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilmeleridir, ancak şimdi yapay zeka arkadaşları da bu karışımda yer alıyor.

Şirket, kullanıcıların örneğin Albert Einstein, Marie Curie, Nikola Tesla ve Stephen Hawking gibi yapay zekalı bilim insanları ve düşünürlerle birlikte sohbet etmeyi deneyebileceklerini ya da Zeus, Hades ve Poseidon gibi mitolojik tanrılarla bir grup sohbeti oluşturabileceklerini öne sürüyor.

Daha pratik kullanım durumları için, seyahat, oyun, kitap kulüpleri veya rol yapma gibi bir konu veya tema etrafında arkadaşlarınızla bir grup sohbeti başlatabilir ve ardından bu konuşmaları kolaylaştırmaya ve artırmaya yardımcı olması için bir yapay zeka arkadaşı davet edebilirsiniz.

Bir grup sohbetine yapay zeka sohbet robotları ekleme fikri Character.AI’ya özgü değil. Snapchat’in My AI sohbet robotu @myai komutuyla grup sohbetlerine eklenebilirken, Meta kısa süre önce WhatsApp, Messenger ve Instagram’ın DM’leri de dahil olmak üzere uygulamalarında Bay Beast, Paris Hilton, Tom Brady, Charli D’Amelio, Snoop Dog ve diğerleri gibi ünlülere dayanan bir dizi yeni yapay zeka destekli botu çağırma yeteneğini tanıttı. Eylül ayı sonlarında Meta’nın Connect konferansında yapılan ikinci duyuru, yapay zeka arkadaşlarıyla ilgili konseptleri için bu yılın başlarında A Serisi fonlamadan 150 milyon dolar toplayan Character.AI için potansiyel bir tehditti.

Ancak, Character.AI’nın yeni grup sohbeti deneyimi ücretsiz olarak sunulmayacak. Bunun yerine, geri bildirim almak ve iyileştirmeler yapmak için bu özellik ilk olarak c.ai+ abonelerinin kullanımına sunulacak. C.ai+, girişimin bekleme odalarını atlama ve daha hızlı mesaj oluşturmanın yanı sıra geri bildirim ve destek için özel bir topluluk kanalına erişim olanağı sunan aylık bir planıdır. Şirket, bu özelliği daha sonra halka açacağını söylüyor.

Başlangıçta, Karakter Grup Sohbeti yalnızca iOS ve Android’deki Character.AI mobil uygulamasında mevcut, ancak daha sonra web’e de sunulacak.

Şirketin uygulaması ilk altı günde yarım milyon yüklemeyi aştı ve ABD’de ChatGPT’yi yakaladığı söyleniyor. Pazar istihbarat sağlayıcısı data.ai’nin üçüncü taraf verileri, uygulamanın dünya çapında aylık 30 milyona yakın aktif kullanıcısı olduğunu ve ABD’de yaklaşık 7 milyon olduğunu gösteriyor. Firma ayrıca ömür boyu brüt uygulama içi satın alma gelirinin 1,3 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor, ancak c.ai+ web üzerinden satılıyor, bu nedenle bu genel gelirine kapsamlı bir bakış değil.

 

Daha fazla bülten için; 

Polar’ın yeni akıllı saati vücudunuza uygun mükemmel egzersiz planını oluşturmanıza yardımcı olacak

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!