Samsung Galaxy Watch’ınıza 3 Yeni Özellik Geliyor

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Watch’ınıza 3 Yeni Özellik Geliyor

e
sv

Bu yeni özellik sayesinde ChatGPT ile çalışmak çok daha kolay bir hale geldi

21 Temmuz 2023 15:54

OpenAI, popüler yapay zeka robotu ChatGPT’ye, botun tercihlerinizi doğru bir şekilde hatırlamasını ve daha kişiselleştirilmiş yanıtlar vermesini sağlayacak yeni bir özellik ekledi.  

Yeni güncellemeyle, istek başına “özel talimatlar” girebileceksiniz ve sohbet robotu daha sonraki konuşmalarda bu talimatları “hatırlayacak”.   

OpenAI’den yapılan duyuru, kullanıcı geri bildirimlerine bir yanıt olarak geldi ve şirket, “modellerimizin her bir kişinin farklı bağlamlarını ve benzersiz ihtiyaçlarını etkili bir şekilde yansıtmasını sağlamada yönlendirebilmenin oynadığı temel role ilişkin anlayışımızı derinleştirdik” dedi. 

Peki yeni özellik aslında ne gibi bir fark yaratıyor? OpenAI tarafından bize verilen örnekler, güncellemenin chatbot ile kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirebileceğinin iyi bir resmini çiziyor. Örnek vermek gerekirse, 3. sınıf öğrencileriniz için bir ders planı yapmak isteyen bir öğretmen olduğunuzu varsayalım. Bunu her yeni konuşmada sürekli olarak belirtmek zorunda kalmak yerine, özel bir talimat seti, botun hatırlatılmasına gerek kalmadan yaşa özel önerilerde bulunabileceği anlamına gelir. Hem zamanınızı daha iyi yönlendirmenize hem de daha iyi imkanlara erişmenize olanak sunar. 

ChatGPT’yi oldukça sık kullanıyorsanız, komut istemi parametrelerinizi bota tekrar tekrar hatırlatmanın ne kadar sinir bozucu ve genellikle zaman alıcı olabileceğini bilirsiniz. Chatbot’u iş, okul veya yalnızca günlük asistan olarak kullanıyorsanız, özel girişleri ayarlamak çok fazla zaman kazandıracak ve hayal kırıklığı yaratacaktır.

Bu özelliğin şu an için Plus abonelerine özel olduğunu unutmayın. Umarım özelliğin platformdaki tüm kullanıcılara sunulduğunu görmemiz uzun sürmez. 

Plus abonesiyseniz ve denemek istiyorsanız, ChatGPT web sitesindeki ayarların “Beta özellikler” bölümüne gidin ve “Özel talimatlar”ı etkinleştirin. 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!