OnePlus Watch 2 sızıntıları daha büyük ekrana ve Wear OS 4’e işaret ediyor

Sıradaki içerik:

OnePlus Watch 2 sızıntıları daha büyük ekrana ve Wear OS 4’e işaret ediyor

e
sv

Bu bilgisayar Nvidia GPU ile 128 çekirdekli ARM CPU’yu bir araya getiriyor

13 Kasım 2023 02:19

Evet, su fıskiyesinin yanında bile kullanabilirsiniz ama hayır, üzerinde Starfield çalıştırabileceğinizi sanmıyorum

Ampere, kasasının büyük bir kısmı bileşenlerini pasif olarak rahat sıcaklıklarda tutan bir soğutma sistemiyle dolu olan su geçirmez bir bilgisayar sergiledi.

Alışılmadık yerlerde kullanılmak üzere tasarlanan 7StarLake TEC300S, sekiz kanal DDR4 RAM’e sahip 128 çekirdekli bir Arm sunucu işlemcisinin yanı sıra oldukça fazla miktarda genişletme kapasitesi ve bir Nvidia GPU için kapasite sunuyor.

Ayrıca VGA konektörü ve dört USB-3 bağlantı noktasının yanı sıra dört adet 2,5 inç SSD için de yer bulunuyor. Serve the Home’a göre bu portların yanı sıra iki adet 1GbE ve iki adet 10GbE portu olmak üzere dört adet Ethernet portu bulunuyor.

Ampere 7StarLake TEC300S, 64, 96 ve 128 çekirdekli yüksek güçlü Ampere Altra veya Altra Max CPU’ların üç varyasyonuyla donatılabilir.
Bu işlemciler normalde şirket içi BT altyapısından genel bulut sunucularına kadar modern bilgi işlem ortamlarındaki sunuculara yerleştirilir. Ayrıca sanal makinelerde (VM’ler) de kullanılabilirler.

Ampere Altra Max’in değeri 4.000 doların üzerinde. Örneğin Oracle, kısa bir süre önce Ampere ile Oracle Bulut Altyapısı (OCI) A2 örneklerini 320 çekirdekli Ampere One CPU’larla tedarik etmesi için bir anlaşma imzaladı. Bunlar genel amaçlı bulut iş yüklerine güç sağlamak için kullanılacak.

Cihazın kendisi de IP65 sınıfında, yani iyi bir su geçirmezlik seviyesine sahip ve ünitenin çoğunu oluşturan pasif soğutma sistemi, uçak gibi araçlar da dahil olmak üzere her türlü durumda kullanılabileceği anlamına geliyor.

Ampere’in 7StarLake TEC300S’i 3.200MT/s’ye varan aktarım hızlarına sahip 4TB RAM ile donatılabilirken, grafik kartı 2.048 CUDA çekirdeğine sahip bir RTX MXM A1000’dir.

Amacına uygun olsa da, piyasadaki en iyi grafik kartlarından biri değil ve Notebook Check’e göre bu Nvidia GPU’nun ham performansı Nvidia GeForce RTX 3050’den biraz daha düşük.

 

 

Daha fazla haber için;

OnePlus Watch 2 sızıntıları daha büyük ekrana ve Wear OS 4’e işaret ediyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!