Intel Core i5-14600K sızıntısı, heyecanlanmaya değer orta sınıf bir CPU’ya işaret ediyor

Sıradaki içerik:

Intel Core i5-14600K sızıntısı, heyecanlanmaya değer orta sınıf bir CPU’ya işaret ediyor

e
sv

BMW kablosuz şarjının iPhone 15’in NFC çipini bozduğu bildiriliyor

03 Ekim 2023 00:51

Yeni bir rapora göre, bazı iPhone 15 sahipleri BMW araçlarında bulunan kablosuz şarj pedlerinin NFC çip hatalarına ve nihai arızaya neden olabileceğini tespit etti.

İlk olarak MacRumors tarafından kendi forumlarında ve bir dizi mutsuz X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı aracılığıyla ortaya çıktıktan sonra bildirilen sorun, bazı BMW sahiplerinin iPhone 15’in NFC çipini X5 de dahil olmak üzere bir dizi BMW aracında bulunan kablosuz şarj pedlerine yerleştirdikten sonra feci şekilde arızalandığını bildirdiğini gördü.

Şimdiye kadar bu durum BMW sahipleriyle sınırlı kaldı, ancak Apple henüz sorunun nedenini bulamadığı için herhangi bir kablosuz yüzeyle ilgili potansiyel bir sorun olabilir.

MacRumors’a göre, kullanıcılar Cüzdan uygulamasında “Apple Pay Ayarlanamadı” hata mesajı aldıklarını ve Apple’ın bazı durumlarda NFC çipinin gerçekten başarısız olduğunu doğrulaması nedeniyle tek çözümün telefonun değiştirilmesi olduğunu bildirdi.
Bu yazının yazıldığı sırada, etkilenen ana modeller en son A17 Pro çipe sahip titanyum iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max idi. Ancak bazı kullanıcılar, standart iPhone 15 ve 15 Plus’ın da BMW’nin yüzey şarj özelliği aracılığıyla kablosuz olarak şarj edildiğinde aynı sorunlarla karşılaşabileceğini bildirdi.

Güvenli oynayın
Apple ve BMW henüz sorunu açıklığa kavuşturan bir açıklama yapmadı, ancak iPhone’lardaki NFC (Yakın Alan İletişimi) çipinin arızalanması, kullanıcıların Apple Pay’i, Apple Wallet’ta kayıtlı kartları veya biletleri ve hatta bir aracın dijital araba anahtarını kullanamamasına neden olabilir.

Haber, iPhone 15 Pro sahiplerinin cihazlarının olağandışı bir şekilde ısındığına dair raporlarının ardından geldi.

Apple, “kurulumdan sonraki ilk birkaç gün boyunca artan arka plan etkinliğini”, “iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen belirtilmemiş bir hatayı” ve “sistemi aşırı yükleyen” bazı üçüncü taraf uygulamaları potansiyel sorunlar olarak göstererek bir sorun olduğunu kabul etti.

İyi haber ise Apple’ın sorunu çözecek bir yazılım güncellemesi hazırlıyor olması. Ancak şimdilik, bildirilen sorun çözülene kadar yeni iPhone’unuzu BMW’nin kablosuz teknolojisi ile şarj etmekten kaçınmak muhtemelen iyi bir fikirdir.

 

 

Daha fazla haber için;

Papara, uygulama içi ‘Sohbet’ özelliğini duyurdu

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!