PlayStation Portal ön siparişi nereden verilir – şimdi stokları bulun

Sıradaki içerik:

PlayStation Portal ön siparişi nereden verilir – şimdi stokları bulun

e
sv

Birileri elmasları ve üst düzey bir Nvidia GPU’sunu kullanarak belki de dünyanın en hızlı ekran kartını üretti

13 Kasım 2023 00:01

Diamond Foundry, en iyi CPU’ların ve en iyi GPU’ların sıcaklığını kontrol altında tutmak için elmasları nasıl kullanabileceğini anlamaya çalışıyor ve bazı şaşırtıcı sonuçlar elde etti.

Wall Street Journal’a (WSJ) göre, sentetik elmas levhalar kullanan ve adı açıklanmayan üst düzey bir Nvidia GPU’su üzerinde yapılan testler, standart üretim malzemeleriyle yapılan testlere kıyasla kaydedilen performansın yaklaşık üç katına çıkmasını sağladı.

Bu kıyaslamalar henüz yayınlanmadığından, elmas soğutmalı grafik kartlarının ticari olarak satışa sunulmasını beklediğimiz bir tarih vermek bir yana, bu iddialar gerçek değerleriyle bile değerlendirilemez. Ancak, bu kıyaslamalar doğruysa, grafik kartını dünyanın en hızlısı yapacaktır.

Elmaslar sonsuza kadar kalabilir

Mikroçipleri serin tutmak, bu bileşenler küçüldükçe daha da önemli hale gelen bir konudur. Daha küçük paketlere daha fazla güç sığdırmak için endüstri, bileşenleri mümkün olduğunca uzun süre maksimum performans seviyelerine ulaşabilmelerini sağlamak üzere serin tutmanın sürdürülebilir ve uygun bir yolunu bulmalıdır.

Şirkete göre bu, dünyanın ilk 100 mm’lik tek kristalli elmas plakası ve 30 yıl önce başlayan bir projenin doruk noktası. Kuruluş, ölçeklenebilir alt tabakalar üzerinde tek kristalli elmaslar oluşturmak için heteroepitaksi adı verilen bir teknoloji kullandı ve bunu da ölçeklendirmenin bir yolunu buldu.

Diamond Foundry, elmas yongaların çip tasarımına dahil edilip edilemeyeceğini araştırırken, Intel ürün hattında cam alt tabakalar kullanmaya odaklanıyor.

Intel’in cam çözümü, bileşenleri doğrudan soğuk tutmaya yardımcı olmak yerine, verimliliği ve farklı yongalar arasındaki iletişimi geliştirmek için kullanılıyor.

Diamond Foundry, elmas dalgasındaki kusur yoğunluğunu azaltmayı ve şirketin iddiasına göre silikondan 17.200 kat ve silikon karbürden 60 kat daha iyi olan bir soğutma mekanizması olarak elmasın tam potansiyelini gerçekleştirmeyi umuyor.

 

Daha fazla bülten için;   

Bu sahte Windows haber sitesi hacklenmiş Google reklamları aracılığıyla kötü amaçlı yazılım yayıyor

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!