30 Yıllık ThinkPad’lerin Ardından Lenovo, ThinkPhone Zamanının Geldiğine Karar Verdi

Sıradaki içerik:

30 Yıllık ThinkPad’lerin Ardından Lenovo, ThinkPhone Zamanının Geldiğine Karar Verdi

e
sv

Audio-Technica, Popüler M50x Kulaklıklarını Uyarladı

09 Ocak 2023 10:30

Kardioid kapasitif mikrofonun sesini kapatmak için bom kolunu yukarı çevirebilirsiniz.

Audio-Technica, CES’te içerik yaratıcıları düşünülerek tasarladığı yeni StreamSet kablolu kulaklıklarını tanıttı. Popüler M50x kulaklıkları temel alan M50xSTS’nin iki çeşidi vardır. Bir modelde 3,5 mm aux ve XLR bağlantısı bulunur. Diğeri, bazı ekstra özellikleri etkinleştiren bir USB kablosuna sahiptir, ancak iki sürüm bunun dışında çok benzerdir.

M50x’te bulunan nadir toprak mıknatısları ve bakır kaplı alüminyum tel ses bobinleri ile aynı 45 mm geniş diyaframlı sürücülerin yanı sıra değiştirilebilir kulak yastıklarına sahip olacaksınız. M50x kulak yastıkları, ses kalitesi ve ses yalıtımına odaklanırken, ağ ve suni deri kulak yastıkları tamamen nefes alabilirlik ve konforla ilgilidir.

Mikrofona gelince, Audio-Technica 20 Serisi modellerinden bir kardioid kapasitör kullanmıştır. Arka plan gürültüsü olmadan stüdyo seviyesinde ses kalitesi sunduğu söylenen mikrofon, bir boom kolu üzerinde yer alıyor. Kolayca, bomu yukarı çevirdiğinizde, kulaklık mikrofonun sesini kapatacaktır. M50xSTS-USB’nin 3.5mm modele göre bir avantajı da yan ton devresi sayesinde dilerseniz kulaklık üzerinden sesinizi duyabilecek olmanız. Bu sesi bir kulaklık kadranı ile ayarlayabilirsiniz.

M50xSTS, 3,5 mm kulaklık girişli iki metrelik bir kabloya ve mikrofon için bir ses arabirimine veya miksere bağlayabileceğiniz bir XLR çıkışına sahiptir. M50xSTS-USB versiyonu da iki metrelik bir kabloya sahiptir, ancak bir USB-A konektöre sahiptir (bir USB-C adaptörü de alacaksınız). İkinci model ayrıca 24 bit veya 96 kHz’e kadar örnekleme hızına sahip bir analogdan dijitale dönüştürücüye sahiptir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!