MacBook Air 2023, Yeni M3 Çip İle Daha Hızlı Ve Daha Şık Olabilir

Sıradaki içerik:

MacBook Air 2023, Yeni M3 Çip İle Daha Hızlı Ve Daha Şık Olabilir

e
sv

Artık ChatGPT’yi Linux Masaüstünde Edinebilirsiniz

23 Ocak 2023 14:00

ChatGPT artık Linux dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız için bir uzantı olarak mevcuttur, ancak henüz erken ve bazı şeyler beklediğiniz gibi çalışmayabilir.

Karşılıklı konuşmalar yapabilen ve normalde çevrimiçi bulunması uzun sürebilecek bilgileri ortaya çıkaran yapay zeka aracı, Kasım 2022’de önizleme biçiminde halka sunuldu ve popülaritesinde bir patlama gördü.

Ayrıca, milyonlarca kullanıcıyı bir araya topladı ve birçoğu, hizmetin kapasiteye ulaşması nedeniyle kullanılamadığını bildirdi.

Linux’ta ChatGPT

Bir hesabınız olduğu ve ChatGPT tam kapasitede olmadığı sürece, Linux kullanıcıları artık aracı doğrudan masaüstlerinden bir uzantı olarak kullanabilecekler ve bu da araca erişimi daha da kolaylaştıracaktır.

Rafal Mioduszewski tarafından oluşturulan bir Gnome uzantısı sayesinde mümkün oldu, ancak geliştiricisi ayrıca KDE kullanıcıları için de bir geçici çözüm olabileceğini söyledi.

Yine de bazı uyarılar var, çünkü uzantı yalnızca Xorg ile düzgün çalışıyor, bu da bir çözüm önerilene kadar Wayland’ı söz konusu etmiyor.

Mioduszewski ayrıca, fare kullanarak gezinmenin hatalı olmaya devam ettiğini ve bunun da kullanıcıların daha iyi bir deneyim için klavyeyi kullanarak gezinmek zorunda kalmasına neden olduğunu belirtti. Ancak bu, bu yolu tercih eden bazı Linux kullanıcıları için çok fazla bir sorun olmayabilir.

Uzantıyı etkinleştirecek dosyalar, Mioduszewki’nin GitHub deposunda mevcuttur ve doğru kurulum ve yeniden başlatmanın ardından, kullanıcılar güçlü AI aracına doğrudan masaüstlerinden erişebilecekler.

ChatGPT söz konusu olduğunda, OpenAI’nin kurucu ortağı Greg Brockman, ücretsiz olmasına rağmen, kullanıcıların ayrıcalık için ödeme yapmak zorunda kalabilecekleri profesyonel bir sürüm önerdi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!