Apple Watch Artık Profesyonel Sörfçüler Tarafından Rekabet Sırasında Kullanılabilir

Sıradaki içerik:

Apple Watch Artık Profesyonel Sörfçüler Tarafından Rekabet Sırasında Kullanılabilir

e
sv

Apple’ın Siri Kullanarak Herkesin Karma Gerçeklik Kulaklığı İçin Uygulama Yapmasına İzin Vereceği Bildiriliyor

28 Ocak 2023 13:00

Ne istediğini söylemen yeterli.

Apple’ın söylentilere göre karma gerçeklik kulaklığı, kodlamayı bilmeseniz bile uygulama oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bilgi kaynakları, Apple’ın herkesin Siri ile artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturmasına izin verecek bir araç üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Sesli asistana sadece ne istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır – modelleme, animasyon veya geleneksel programlama yazılımlarına ihtiyaç duymadan odanın içinde koşuşturan dijital hayvanlara sahip olabilirsiniz.

AR oluşturma aracının, Apple’ın 2017’de sessizce satın aldığı Kanadalı bir şirket olan Fabric Software’in teknolojisine dayandığı söyleniyor. Satın alınan girişimin Fabric Engine’i, geliştiricilerin No Man’s Sky gibi oyunlarda kullanılan bir teknik olan prosedürel oluşturmayı kullanarak otomatik olarak ortamlar ve nesneler oluşturmasına olanak tanıyor. Bir Fabric kurucu ortağı olan Peter Zion’un geliştirme aracı projesini yürüttüğüne inanılıyor. Apple, 2016 yılında 3D oyun geliştirmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan DigitalRune’u da satın aldı.

Apple, sizi kulaklık uygulamaları için benzersiz nesneler oluşturma zahmetinden de kurtarabilir. Her şey yolunda giderse gerçekçi görünecek ve davranacak nesneleri tarayabilir ve içe aktarabilirsiniz. Apple yapımı stok modellere güvenmek zorunda kalmazsınız. Object Capture (iPhone fotoğraflarından 3D modeller oluşturan) ve RoomPlan (sanal kat planları için) gibi mevcut özellikler, görünüşe göre bu çabaların bir parçası.

Şirket zaten yorum yapmayı reddetti. Siri tabanlı geliştirme aracının durumu bilinmiyor, ancak kaynaklar, Apple’ın orijinal planının, paketi kulaklıkla aynı anda piyasaya sürmek olduğunu söylüyor. Mevcut söylentiler, giyilebilir cihazın bu bahar gelir gelmez geleceğini söylüyor.

Geçmişteki söylentilere göre, ilk karma gerçeklik kulaklığı (muhtemelen Reality Pro olarak adlandırılır) çok pahalı olabilir ve sıradan kullanıcılardan çok profesyonelleri hedefliyor olabilir. Bununla birlikte, sızıntılar, Apple’ın avatarlarla FaceTime aramaları ve meditasyon deneyimi içerebilecek sağlık ve fitness uygulamaları gibi ana akım bir kitleye hitap edecek özellikler geliştirmeye devam ettiğini gösteriyor. Apple, kolay geliştirme aracıyla birleştiğinde, uygulama ekosistemini destekleyerek daha düşük fiyatlı bir giyilebilir cihaz için zemin hazırlıyor olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!