Columbia Araştırmacıları, Yanık Hastaları İçin 3D Deri Greftlerini Biyobaskıladı

Sıradaki içerik:

Columbia Araştırmacıları, Yanık Hastaları İçin 3D Deri Greftlerini Biyobaskıladı

e
sv

Apple’ın Rekor Hizmet Geliri, Düşen Donanım Satışlarını Telafi Edemedi

04 Şubat 2023 12:00

Yeni bir iPhone bile şirketi ekonomik gerilemeden kurtaramadı.

Pek çok Apple izleyicisinin tahmin ettiği gibi, şirketin bu çeyrekteki mali sonuçları, son birkaç yıldır kesintisiz büyüyen büyümeden bir kopuş. iPhone üreticisi, ilk mali çeyreğinde (Aralık 2022’de sona eren) bir önceki yıla göre yüzde beş düşüşle 117,2 milyar dolar gelir bildirdi ve bu, Apple’ın gelirinin 2019’dan bu yana ilk kez düştüğünü gösteriyor.

Şirketin performansında birkaç parlak nokta var, yani Hizmetler işkolunda 20,8 milyar dolarlık bir gelir rekoru kırması ve kurulu tabanında 2 milyardan fazla aktif cihaza ulaşması. Kanada, Endonezya, Meksika, İspanya, Türkiye ve Vietnam gibi pazarlarda da tüm zamanların gelir rekorları kırıldı.

CEO Tim Cook yaptığı açıklamada, “Hepimiz zorlu bir ortamda yol almaya devam ederken, şimdiye kadarki en iyi ürün ve hizmet yelpazemize sahip olmaktan gurur duyuyoruz ve her zaman olduğu gibi uzun vadeye odaklanmaya devam ediyoruz ve değerlerimizle liderlik ediyoruz. yaptığımız her şeyde.”

Cook, kazanç görüşmesinde geliri etkileyen üç ana şey olduğunu söyledi: “zorlu makroekonomik ortam”, döviz sorunları ve iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin sevkiyat sürelerinde gecikmelere yol açan COVID ile ilgili tedarik kısıtlamaları. “Üretim artık olmasını istediğimiz yere geri döndü” diye ekledi.

Apple’ın gelirindeki düşüş, teknoloji endüstrisindeki genel düşüşle aynı çizgide, Meta’nın gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 4 daha az olduğunu bildirdi. Alphabet de bu çeyrekte büyümede bir yavaşlama görüyor ve Microsoft’un geliri yükselirken, kazançları beklentilerin altında kaldı ve kârı yüzde 12 düştü. Ekonomik gerilemenin ortasında, teknoloji şirketleri işgücünün önemli bir bölümünü işten çıkarıyor, ancak Apple şu anda benzer hamleler yapmış gibi görünmüyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!