Chrome, Android’deki Gizli Sekmeleri Kimlik Doğrulamanın Arkasında Kilitleyebilir

Sıradaki içerik:

Chrome, Android’deki Gizli Sekmeleri Kimlik Doğrulamanın Arkasında Kilitleyebilir

e
sv

Apple’ın Kendi WiFi Yongalarının Geliştirilmesini Geciktirdiği Bildirildi

28 Ocak 2023 11:35

Ancak teknoloji devi, birleşik bir Bluetooth ve WiFi yonga seti üzerinde çalışıyor olabilir.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, cihazlarında Broadcom’un yerini alması amaçlanan kendi WiFi çipinin gelişimini “bir süreliğine” durdurdu. Önemli analist, bir Medium gönderisinde, bu raporu yarı iletken endüstrisinin dökümhaneleri, ekipmanları, paketleme ve testlerine ilişkin son anketine dayandırdığını açıkladı. Hatırlarsanız, Bloomberg bu ayın başlarında teknoloji devinin 2025’te piyasaya sürülecek cihazlar için kendi kablosuz çipleri üzerinde çalıştığını bildirmişti. Apple henüz raporu doğrulamasa da, inanması pek de zor değil: Teknoloji devi dış şirketlere bağımlılığını azaltmak için daha fazla şirket içi bileşen tasarlamak ve üretmek için adımlar atıyor.

Kuo, Apple’ın kaynaklarının çoğunu bunun yerine yeni nesil A serisi ve M serisi işlemcilerini geliştirmeye ayırmayı seçtiğini söyledi. Bu şekilde, iPhone’ları, iPad’leri ve MacBook’ları için işlemcilerin önümüzdeki birkaç yıl içinde üretime girmesini sağlayabilir. Analist ayrıca, şirketlerin cihazlarını WiFi 6E’ye geçirdiği bir dönemde Apple’ın kendi WiFi çiplerini kullanmasının daha riskli olduğunu açıkladı. Bu durumda “Broadcom en büyük kazanan olacak” dedi, çünkü iPhone 15’in 6 GHz bandına erişime izin veren yeni WiFi standardına sahip olması bekleniyor.

Apple’ın kendi WiFi çipini çıkarıp çıkarmayacağı belli değilken, Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin kablosuz çip seti hırsının tamamen ölmediğini söyledi. Kuo’nun raporla ilgili Twitter başlığında Gurman araya girdi ve teknoloji devinin hala birleşik bir WiFi-Bluetooth çipi üzerinde çalıştığını söyledi. Gürman daha önce teknoloji devinin Bluetooth, hücresel ve WiFi’yi tek bir bileşende birleştiren bir çip üzerinde çalıştığını söylemişti, ancak bunun hala geliştirilme aşamasında olup olmadığını söylemedi.

The Information geçen hafta Apple’ın daha ucuz bir karma gerçeklik kulaklığı üzerinde çalıştığını söyleyen bir makale yayınladığında, kaynaklarından biri cihazın şirketin kendi bünyesindeki Bluetooth ve WiFi yonga setini kullanabileceğini iddia etti. Bu, Apple’ın üçüncü taraf bir şirketin fiyatlandırma talepleriyle uğraşmak zorunda kalmayacağı için maliyetleri ve cihazın nihai perakende fiyatını düşük tutmasını sağlar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!