Facebook, Küresel “Facebook İle Öne Çıkın” Programını Türkiye’de Başlatıyor

Sıradaki içerik:

Facebook, Küresel “Facebook İle Öne Çıkın” Programını Türkiye’de Başlatıyor

e
sv

Apple’ın Akıllı Saati Apple Watch 5 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

11 Eylül 2019 19:00
Tanıtılan iPhone’ların ardından Apple Watch serisi kullanıcılara tanıtıldı. Always-On özelliği sayesinde artık Apple Watch’ların ekranında saat hiçbir zaman kaybolmayacak ve bir analog saatte olduğu gibi saniye saniye saati takip edebileceksiniz; kolunuzda saati görenler de siyah bir ekranla karşılaşmayacak, saatin kadranını görebilecek. Always-On özelliği kullanımda olmasına karşın cihazın sunduğu batarya ömrü 18 saati bulacak.

iPhone’a gerek duyulmadan uluslararası acil arama özelliği

Apple Watch 5’lerde ayrıca uluslararası acil arama özelliği de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar yaklaşık 150 ülkede acil servisleri iPhone yakında olmasa bile doğrudan arayabilecekler. Düşme tespiti ve S.O.S mesajı gönderme güvenlik önemlerine sahip olan Apple Watch ailesi, yeni üyesi ile birlikte uluslararası yardım çağrısı gönderme özelliğine de sahip olacak.

APPLE WATCH AKILLI SAATİNE PUSULA ÖZELLİĞİ GELDİ

Apple, yeni saatine pusula eklemeyi de ihmal etmedi. Bu sayede yeni saat ile çok daha doğru konum takibi yapılabilecek. Saat, Apple Watch Series 4 gibi EKG özelliğini de taşıyor. Bu özellik Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor.

Dahili pusula özelliğine de sahip olacak olan yeni Apple Watch Series 5, bu özelliklere rağmen tüm gün batarya ömrü de sunacak. Yerleşik pusuladan yükseklik göstergesine kadar yeni konum özellikleri kullanıcıların günlerine daha iyi göz atmalarına yardımcı olurken, uluslararası acil arama özelliği sayesinde kullanıcılar yaklaşık 150 ülkede acil servisleri iPhone yakında olmasa bile doğrudan arayabilecekler.

Apple Watch Series 5, alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve sadece bu yeni modelde bulunan titanyum gibi çok çeşitli malzemelerden üretiliyor. watchOS 6’nın gücüyle birlikte, kullanıcılar Döngü İzleme, Gürültü uygulaması ve Aktivite Eğilimleri gibi yeni özellikler sayesinde sağlık ve zindelik durumları üzerinde kontrol sahibi olabilecekler.

Apple Watch Series 5’in GPS modeli 399, Hücresel modeli ise 499 dolar fiyat etiketine sahip. Her iki model de 20 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!