NASA, Daha Hızlı Derin Uzay Yolculuğu İçin Fikirler Finanse Ediyor

Sıradaki içerik:

NASA, Daha Hızlı Derin Uzay Yolculuğu İçin Fikirler Finanse Ediyor

e
sv

Apple’ın 2025 Yılına Kadar iPhone’larda Şirket İçi Kablosuz Yongaları Kullanacağı Bildiriliyor

12 Ocak 2023 10:00

Broadcom ve Qualcomm, iki yıl içinde önyükleme yapabilir.

Apple’ın kendi kablosuz yonga setlerini iPhone’larda kullanma planları sağlamlaşıyor olabilir. Bloomberg kaynakları, Apple’ın yalnızca ilk hücresel modemini hazırlamakla kalmayıp (artık 2024’ün sonları veya 2025’in başlarında olması planlanıyor), aynı zamanda bu görevleri yerine getiren Broadcom yongasının yerini alacak bir Bluetooth ve WiFi yongası üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Tipsterlara göre bu parça 2025’te gelecek.

Şirketin ayrıca Bluetooth, hücresel ve WiFi işlevselliğini tek bir tasarımda birleştirecek bir takip üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bunun gibi bir hareket, hem üretimi basitleştirebilir hem de iPhone’un sıkıca paketlenmiş kasasında yerden tasarruf sağlayabilir.

Apple ve Qualcomm zaten yorum yapmaktan kaçındı. Broadcom’dan yorum istedik. Qualcomm, Kasım ayında 2023 modelleri için iPhone hücresel modemlerinin büyük çoğunluğunu tedarik edeceğini, ancak 2025 mali yılında Apple donanımından “minimum bir katkı” beklediğini söyledi. Bu arada Broadcom şefi Hock Tan, Aralık ayında Apple’a inandığını söyledi. firmasının bileşenlerini kullanmaya devam edecekti.

Geçişin kesin gerekçesinden bahsedilmese de, Apple’ın ürünleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak ve her zaman dostça davranmayabilecek şirketlere bağımlılığı azaltmak için kendi silikonunu tasarlamaya başladığı bir sır değil. Teknoloji devi, Qualcomm ile maliyetli bir anlaşmaya yol açan sert bir telif hakkı anlaşmazlığına girdi ve Broadcom’un sıkı pazarlıklar yaptığı biliniyor. Apple yapımı parçalar, bu tür sorunları tamamen ortadan kaldıramaz. Ancak üçüncü tarafların Apple’ı etkin bir şekilde esir tutma şanslarını azaltabilir.

Söylentinin doğru olması koşuluyla, işlerin plana göre gideceğinin garantisi yok. Daha önceki bilgiler, Apple’ın 2023’te kendi hücresel yongalarına geçebileceğini öne sürdü ve analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2024’te şirketin dahili olarak tasarlanmış ilk modemini kullanacak dördüncü nesil iPhone SE’yi iptal ettiğini iddia etti. Apple, bir süre daha Broadcom ve Qualcomm’a yaslanmak zorunda kalabilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!