Samsung’un 2023’teki İlk Unpacked Etkinliği 1 Şubat’ta Gerçekleşiyor

Sıradaki içerik:

Samsung’un 2023’teki İlk Unpacked Etkinliği 1 Şubat’ta Gerçekleşiyor

e
sv

Apple’ın 2024 Yılına Kadar Saatleri İçin Şirket İçi Ekranları Kullanmaya Başlayacağı Bildiriliyor

12 Ocak 2023 17:00

‘Bloomberg’, şirketin ekranının iPhone dahil diğer mobil cihazlarında da yerini alacağını söylüyor.

Bloomberg’e göre Apple, mobil cihazlarının ekranlarını şirket içi ekran teknolojisiyle değiştirmeye gelecek yıl başlar başlamaz başlayacak. Teknoloji devinin 2024’ün sonlarında en üst düzey Apple Watch’ları ile başlayacağı ve cihazların mevcut OLED ekranlarını kendi microLED teknolojisiyle değiştireceği bildiriliyor. Bloomberg, Apple’ın yerli ekran teknolojisinin iPhone da dahil olmak üzere diğer cihazlarına da geleceğini söylüyor. Yeni ekran, daha canlı renklerle daha parlak ve bildirildiğine göre saat yüzleri ve diğer içerikler camın üzerine boyanmış gibi görünecek. Ayrıca, bir açıdan daha iyi görüntülenebilir.

Yayın, Apple’ın kendi ekranını geliştirme çabalarını ilk olarak 2018’de bildirdi. Görünüşe göre, Apple başlangıçta teknolojisini 2020’de tanıtmak için çalışıyordu, ancak geliştirmeyle ilgili maliyetler ve teknik zorluklar nedeniyle engellendi. Aynı endişeler, şirketin planlarına daha büyük ekranlar eklemesini de engelledi ve Watch’ı şirket içi ekranlı ilk cihaz yapmaya odaklanmaya yöneltti.

Gecikmeye ve gelecekteki olası gecikmelere rağmen – Bloomberg’in kaynakları, Apple ekranın ilk çıkışını 2025’e erteleyebilir dedi – teknoloji şirketin en kritik projelerinden biri. Teknoloji devinin geliştirilmesi için birkaç milyar dolar harcadığı ve şimdiden yeni ekranı Apple Watch Ultra güncellemesinde test ettiği bildiriliyor. Aynı zamanda ekranları Santa Clara, California’daki tesisinde test ediyor, ancak sonunda seri üretimini dışarıdan temin edebilir.

Bloomberg’in belirttiği gibi, Apple’ın kendi ekranlarına geçişi, başta Samsung ve LG olmak üzere tedarikçileri için büyük bir darbe olabilir. Ancak üreticiler bir süredir buna hazırlanıyor olabilir: Ne de olsa Apple’ın üçüncü taraf şirketlere bağımlılığı azaltmak için kendi bileşenlerini geliştirdiği bir sır değil. Daha önce Intel işlemcilerden Mac bilgisayarlar için kendi yongalarına geçmişti ve 2025 yılına kadar kendi kablosuz yonga setlerini iPhone’larda kullanmayı planladığı bildiriliyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!