CEO, X’in (Twitter) içerik üreticilerine yaklaşık 20 milyon dolar ödediğini söyledi

Sıradaki içerik:

CEO, X’in (Twitter) içerik üreticilerine yaklaşık 20 milyon dolar ödediğini söyledi

e
sv

Apple, Yüksek Mahkeme’den Epic’in lehine olan bir önceki kararı yeniden gözden geçirmesini istedi

01 Ekim 2023 08:19

Apple, Yüksek Mahkeme’den Epic Games’e karşı verdiği mücadelede App Store’un kurallarını değiştirecek önceki bir kararı yeniden gözden geçirmesini istedi.

Perşembe günü verilen ve aşağıda yer alan bir sertifika dilekçesinde Apple, uygulama geliştiricilerinin kullanıcılarını App Store dışındaki alternatif ödeme seçeneklerine yönlendirmelerine izin vermeye zorlayacak önceki bir kararı eleştirdi. Epic ve Apple devam eden mücadelelerini yüksek mahkemeye taşımaya çalışırken bu tedbir kararı belirsizliğini koruyor, ancak Yüksek Mahkeme davayı ele almayı reddederse yürürlüğe girecek.

Apple, kendisini uygulama marketinde geçici ödeme çözümlerine izin vermeye zorlayacak olan kararı “nefes kesici derecede geniş” olarak nitelendirdi çünkü bu karar sadece Epic Games için değil tüm uygulama üreticileri için geçerli olacaktı.

Şirket, “Bu tek davacılı davada, bölge mahkemesi sua sponte olarak, dilekçe sahibi Apple Inc. şirketinin sözleşmeye dayalı kurallarından birini sadece davalı Epic Games, Inc. şirketine karşı değil, App Store’un Amerika Birleşik Devletleri vitrinindeki tüm uygulama geliştiricilerine karşı uygulamasını yasaklayan evrensel bir önlem kararı aldı.”

“Dokuzuncu Daire, Epic’in iddia edilen zararını gidermek için ihtiyati tedbirin bazı taraf olmayanlara genişletilmesinin gerekli olduğu gerekçesiyle kararı onayladı. Her iki mahkeme de etkilenen tüm taraf olmayanlara yönelik tedbirin gerekli ya da uygun olup olmadığını tespit etmemiş, hatta değerlendirmemiştir.”

Epic Çarşamba günü Yüksek Mahkeme’ye kendi dilekçesini sunarak, Apple’ın kârlı App Store işiyle federal antitröst yasalarını ihlal ettiği şeklindeki temel iddiasını yüksek mahkemenin yeniden gözden geçirmesini istedi. Alt mahkemeler harici ödeme seçeneklerinin teşvik edilmesi konusunda Epic’in yanında yer alsa da, kararın aslan payı Apple’ın lehine sonuçlandı.

 

 Daha fazla bülten için; 

Fwd: TRAI Yapay Zeka Girişimleri Haritası’nın Eylül 2023 sonuçları açıklandı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!