WhatsApp Nihayet Yazı Özelleştirme Güncellemesini Yayınlıyor

Sıradaki içerik:

WhatsApp Nihayet Yazı Özelleştirme Güncellemesini Yayınlıyor

e
sv

Apple Podcasts, Abonelik Analizi ve Linkfire entegrasyonu dahil olmak üzere yeni içerik oluşturucu araçları kazanıyor

21 Ağustos 2023 20:32

Apple bugün, podcast yayıncılarının dinleyicilerinin programlarıyla nasıl etkileşim kurduklarını takip edebildikleri kontrol paneli olan Apple Podcasts Connect’e Abonelik Analizi’nin eklenmesi de dahil olmak üzere podcast yayıncıları için sunduğu araçlarda birçok yeni güncellemeyi duyurdu. Buna ek olarak Apple, içerik oluşturucuların abone bölümlerini diğer içerik sağlayıcılardan yayınlamalarına olanak tanıyan Delegated Delivery teklifini genişlettiğini söylüyor. Ve podcast analizlerini kolay erişim için pazarlama platformu Linkfire’a dahil ediyor.

Podcast abonelikleri ilk olarak iki yıl önce Apple Podcasts’te başlatıldı ve Apple, şu anda büyük medya kuruluşları tarafından üretilenlerden bağımsız içerik oluşturuculara kadar abonelik sunan binlerce program olduğunu söylüyor. Bu benimseme hızı karşısında Apple, içerik üreticilerinin ödeme yapan kitlelerini anlamak için daha iyi araçlara ihtiyaç duyduklarını fark etti.

Subscription Analytics’in eklenmesiyle podcast yayıncıları, aboneliklerle ilgili temel ölçümlerini ve işlerinin bu kısmının nasıl büyüdüğünü takip edebilecekleri yeni bir kontrol paneline erişim kazanacak. Bunlara ek olarak, hangi dinleyicilerin ücretsiz denemeye başladığı ve hangilerinin ücretli abone olduğu gibi şeylerin takibi de yer alıyor. Bununla birlikte, podcast yayıncıları bireyin kişisel bilgilerini değil, yalnızca sayıları göreceğinden tüm bu veriler gizlenmiştir.

İçerik üreticileri, belirli zaman aralıklarında, kaç tane ücretsiz denemenin başlatıldığını ve ücretli aboneliğe dönüştürüldüğünü ve dönüşüm oranlarını takip edebilecekler. Her iki seçenek de sunuluyorsa, aylık ve yıllık aboneliklerinin bir dökümünü görebilecekler ve deneme tekliflerinin akışını izleyebilecekler. Apple, geçen yıl kullanıma sunulmasının ardından abonelerin üçte birinin artık yıllık planı tercih ettiğini belirtiyor.

İçerik oluşturucular tüm bu veriler arasında gezinirken, örneğin son 30 gün gibi çeşitli zaman dilimleri için gerçek zamanlı analizleri görüntülemek üzere modülleri filtreleyebilirler.

Ayrıca içerik oluşturuculara abonelerin hangi ülkelerden geldiğini gösteren bir ısı haritasının yanı sıra aktif aboneler, dönüşüm oranı, zaman içinde satılan abonelik sayısı, satışlar ve gelirlerle ilgili metrikleri incelemek için bir trend görünümü de mevcuttur.

Trendler sekmesinde podcast yayıncıları, abonelerin Abonelik Durumuna göre görsel bir dökümünü görüntülemek için Aktif Aboneliklere göre filtreleme de yapabilirler. Örneğin ilk yılında olanlar ve bir yıldan uzun süredir abone olanlar ve Ayrıca Aktivasyonlar, İptaller ve Yenilemeler gibi Abonelik Olaylarını görüntüleyebilir ve aylık ve yıllık aboneliklerden elde edilen tahmini gelirlerin dağılımını görmek için Abonelik Süresine göre satışları filtreleyebilirler.

Yeni hizmet, Apple Podcasts Connect’te en az bir aktif aboneliği ve Yönetici, Finans veya Hukuk rolü olan podcast içerik üreticilerine bugün ücretsiz olarak sunuluyor.

Buna ek olarak, bu araçlara ve diğerlerine, şu anda sanatçılar ve plak şirketleri tarafından kullanılan ve şimdi podcast’lere genişleyen bir pazarlama platformu olan Linkfire aracılığıyla erişilebilecek.

 

Daha fazla bülten için; 

WhatsApp Nihayet Yazı Özelleştirme Güncellemesini Yayınlıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!