Suçlular X’teki kripto araştırmacılarını taklit ederek her gün binlerce kişi kazanıyor

Sıradaki içerik:

Suçlular X’teki kripto araştırmacılarını taklit ederek her gün binlerce kişi kazanıyor

e
sv

Apple Music Classical iPad’iniz için geldi, ancak Mac kullanıcıları hala bekliyor

16 Kasım 2023 22:15

Apple Music’e aşina olabilirsiniz, ancak şirketin klasik müzik hayranları için başka bir uygulaması daha var – ve şimdi en iyi iPad’lerde mevcut. Daha önce sadece iPhone’a indirilebiliyor ve bu da erişimini sınırlıyordu.

Apple, App Store listesinde, uygun bir şekilde adlandırılan Apple Music Classical’ın “iPad için özel olarak tasarlandığını” söylüyor. Bu, tasarımının iPhone’a kıyasla iPad’de elde ettiğiniz daha büyük ekranı uygun şekilde kullandığı ve ayrıca “klasik müzik için oluşturulmuş özel bir arama” olduğu anlamına geliyor.

Apple Music Classical, normal Apple Music hizmetinden birkaç yönden farklılık gösteriyor. Öncelikle Apple, popüler şarkıların genellikle çok uzun başlıklarla yüzlerce kaydının bulunduğuna dikkat çekiyor. Bu, normal Apple Music uygulamasında çok iyi çalışmazdı, ancak Apple Music Classical bu bilgileri düzgün bir şekilde görüntülemek ve göz atmayı çok daha kolay hale getirmek için tasarlandı.
Bunun yanı sıra Apple, Apple Music Classical uygulamasını, beş milyondan fazla parça ve çeşitli besteciler, dönemler ve temalar arasından seçilmiş 700 çalma listesi ile dünyanın en büyük klasik müzik kataloğunu içerdiğini iddia ederek tanıtıyor. Ayrıca bir dizi sanatçıdan sipariş edilen özel sanat eserleri de mevcut.

Birkaç sınırlama
Apple Music Classical’a erişim Apple Music aboneliğine dahildir (ancak bunun için ayrı bir uygulama indirmeniz gerekir), ancak şimdiye kadar yalnızca iPhone’da kullanabiliyordunuz. Bugünkü güncellemeyle hizmet iPad’e getirilmiş olsa da Mac kullanıyorsanız hala kullanılamıyor.

Ayrıca en iyi müzik akışı hizmetlerinde alışkın olduğunuza kıyasla bazı sınırlamalar da var. Örneğin, parçaları indiremiyor, karıştıramıyor ya da sıraya koyamıyorsunuz. Bunun yerine, parçaları sunuldukları sırayla dinlemek zorundasınız.

İşin iyi tarafı, Apple Music Classical’daki birçok parça daha iyi ses için yüksek çözünürlükte (24-bit/192kHz’e kadar) sunuluyor. Bu tür bir çıkış elde etmek için bir çift kablolu kulaklık veya hoparlöre ve en iyi dijital-analog dönüştürücülerden (DAC) birine ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Yine de, klasik müzik hayranıysanız ve iPad’inizde dinlemeye başlamak istiyorsanız, Apple’ın bu son güncellemesi hoşunuza gidecektir. Şimdi servise erişim için bekleyen sadece Mac kullanıcıları kaldı.

 

Daha fazla haber için;

ChatGPT’nin Python kod yazıcısı, bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalmasına izin verebilecek büyük bir güvenlik açığına sahip

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!