Amazon, Şubat ayında AmazonSmile yardım programını kapatıyor

Sıradaki içerik:

Amazon, Şubat ayında AmazonSmile yardım programını kapatıyor

e
sv

Apple, ‘iPad Tabanlı’ Bir Akıllı Ev Cihazı Çıkarabilir

20 Ocak 2023 15:00

Ayrıca 2024’ün başlarında piyasaya çıkacak daha hızlı bir Apple TV kutusu seti üzerinde çalışıyor.

Bloomberg’e göre Apple’ın, Amazon’un Echo Show ve Google’ın Nest Hub ürünlerine karşı rekabet edecek şekilde tasarlanmış iPad benzeri bir akıllı ev cihazı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Termostatları, ışıkları ve güvenlik sistemlerini kontrol etmek için bir merkez olarak çalışacak ve aynı zamanda FaceTime sohbetlerine izin verecek “esasen düşük kaliteli bir iPad” olacağı bildiriliyor. Manyetik klipsler kullanılarak duvarlara monte edilebilir veya normal bir iPad’den çok ana merkez tipi bir cihaz olarak konumlandırılabilir.

Şirket, iPad’lerden daha büyük akıllı ev ekranları oluşturma fikrini de tartıştı, ancak bunlar hakkında başka ayrıntı yok. Akıllı ev ürünlerinin hiçbiri en erken 2024 yılına kadar hazır olmayacak.

Potansiyel Apple akıllı ekranlarıyla ilgili söylentiler daha önce ortaya çıkmıştı. Geçen Ağustos ayında, şirketin laboratuvarlarında iPad ile hoparlörü birleştiren bir mutfak aksesuarı da dahil olmak üzere dört akıllı ev cihazı olduğu bildirildi. (Aynı raporda Bloomberg’den Mark Gurman dün gelen yeni HomePod modelini doğru bir şekilde tahmin etmişti.)

Apple’ın ayrıca, 2024’ün ilk yarısında piyasaya sürülecek olan Apple TV’nin yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Daha hızlı bir işlemciye sahip olacak ancak mevcut modelle aynı tasarımı taşıyacaktı.

Dokunmatik ekranlı akıllı ev cihazları, Apple tarafından hala büyük ölçüde kullanılmayan, potansiyel olarak kazançlı bir pazar segmentini temsil ediyor. Amazon, Echo Show akıllı ekranının birkaç versiyonunu yapıyor ve fiyatlar Echo Show 8 için yaklaşık 30 ABD doları ile Echo Show 15 için 250 ABD doları arasında değişiyor. Google, sırasıyla 100 ABD doları ve 229 ABD doları fiyatlı Nest Hub ve Nest Hub Max’e sahip.

Apple, dün akıllı ev ailesine önemli bir güncelleme yaptı. Yeni MacBook Pro ve Mac mini modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından, geçen yıl kullanımdan kaldırılan daha büyük HomePad’in 300 dolarlık yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. Özellikle, geliştirilmiş ses, bir S7 çip ve daha düşük bir fiyat gibi güncellemelerin yanı sıra yeni akıllı ev özelliklerine sahiptir. Bunlar, yerleşik bir sıcaklık ve nem sensörünün yanı sıra, duman ve karbon monoksit alarmlarını izleyebilen ve iPhone’unuza bir uyarı gönderebilen Ses Tanıma adlı bir özelliği içerir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!