Fortnite’ın Yerel iOS Sürümü, Oyuncuların 30 Ocak’tan Sonra V-Bucks Harcamasına İzin Vermeyecek

Sıradaki içerik:

Fortnite’ın Yerel iOS Sürümü, Oyuncuların 30 Ocak’tan Sonra V-Bucks Harcamasına İzin Vermeyecek

e
sv

Apple, Fiziksel Güvenlik Anahtarları Desteğiyle iOS 16.3’ü Piyasaya Sürdü

24 Ocak 2023 12:30

Güncelleme ayrıca acil servisleri arama şeklinizi de değiştiriyor.

Apple bugün 16.3 yazılım güncellemesinin yayınlanmasıyla iOS güvenliğini artırdı. İlk kez, iOS kullanıcıları, Apple Kimliklerinin iki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA) için fiziksel güvenlik anahtarlarını kullanabilir. Şirket tarafından geçen yıl duyurulan bu yeni önlem, olağandışı güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalan ünlüler, gazeteciler ve devlet çalışanları gibi kişiler için bir koruma katmanı ekliyor.

Fiziksel anahtar desteği, kullanıcıları kandırarak 2FA yoluyla davetsiz misafirlerin erişimine izin verebilecek kimlik avı dolandırıcılıklarının önlenmesine yardımcı olmalıdır. YubiKey gibi bir cihaz kullanmak, yalnızca fiziksel anahtara erişimi olanların hesabınıza girebileceği anlamına gelir. Bazı güvenlik anahtarları iPhone’un Lightning bağlantı noktasına takılı olsa da çoğu USB kullanır. Ancak, NFC ve Bluetooth anahtarları iPhone ile çalışmalıdır ve bir USB’yi Apple’ın Lightning – USB 3 Kamera Adaptörüne takabilirsiniz.

iOS 16.3, Acil Durum SOS kontrollerine yönelik güncellemeleri de içerir. Güç ve ses açma düğmelerini basılı tutarak hala acil servisleri arayabileceksiniz, ancak artık siz onları bırakana kadar 112’yi aramayacak. Bu, acil durum hizmetleri bilgilendirilmeden önce iptal etmenizi sağlar.

Güncelleme ayrıca, Freeform uygulamasında paylaşılan panolarda görünmeyen konturlar, uyandıktan sonra iPhone 14 Pro Max’te görünen yatay çizgiler ve Home kilit ekranı widget’ının Home uygulamasının durumunu göstermesini engelleyen bir hata gibi sorunlar için hata düzeltmeleri de ekler. Son olarak, yeni ikinci nesil HomePod için destek ekler.

Uyumlu bir cihazınız varsa, güncellemeyi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek yükleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!