MURAT KADER: TEKNOLOJİ TOPLUMU OLACAĞIZ

Sıradaki içerik:

MURAT KADER: TEKNOLOJİ TOPLUMU OLACAĞIZ

e
sv

Apple En Büyük iCloud Saklama Alanı Katmanlarını Tanıttı

13 Eylül 2023 21:13

Apple, sürekli büyüyen dijital ayak izlerimize yanıt olarak iCloud+ bulut depolama planlarında önemli bir genişleme yaptığını duyurdu.

Yeni 6TB ve 12TB’lık planların lansmanı sayesinde müşteriler ilk kez 2TB’dan çok daha büyük miktarlar için kayıt yaptırabilecekler.

Gerçekte çok az ekran süresi gören duyuru, Cupertino’nun en yeni donanımlarının (iPhone 15 ailesi ve Apple Watch’un Series 9 ve Ultra 2 sürümleri) ortaya çıkmasıyla biraz gölgede kaldı.

iCloud+, iPad’ler ve Mac’ler de dahil olmak üzere Apple’ın tüm donanımlarına düzgün bir şekilde entegre olması sayesinde türünün en yaygın kullanılan bulut depolama hizmetlerinden biridir. Kullanıcılar ücretsiz 5GB’ın ötesinde, 50GB, 200GB ve 2TB’a kadar genişletmeyi seçebilirler – bir ücret karşılığında.
iCloud+ aboneleri 18 Eylül’den itibaren (iOS’un yayına gireceği tarihle aynı zamanda) saklama alanlarını aylık belirlenen fiyatlar karşılığında 6TB’lık veya 12TB’lık bir plana yükseltebilecekler.

Şimdiye kadar, 2TB’dan daha fazlasını isteyen kullanıcıların, normal belirlenen fiyat üzerinden ek 50GB, 200GB veya 2TB için ödeme yapmaları gerekiyordu.

Apple, iki yeni planın Özel Aktarım, E-postamı Gizle, Özel E-posta Etki Alanları ve HomeKit Güvenli Video gibi “premium özelliklere” erişim sağlayacağını doğruladı, ancak bu daha pahalı planların herhangi bir ek avantaj sağlayıp sağlamayacağı belli değil.

Apple’ın bu yılki aygıtları için çevre çalışmalarına verdiği büyük önem göz önüne alındığında, müşterileri depolama alanlarını yükseltmeye teşvik etme kararı biraz mantıksız görünüyor. Veri merkezleri büyük miktarlarda enerji, su ve diğer kaynakları tüketmeleriyle ünlüdür. Şirketten bu konuya da açıklık getirmesini istedik, ancak şu ana kadar bir yanıt alamadık.

 

Daha fazla haber için;

Kayıpsız Ses Nihayet AirPods Pro 2’ye Geliyor… Ancak Yalnızca Apple Vision Pro İle Geliyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!