En İyiler

Android’de oynanabilecek en iyi Macera Oyunları

Evet en iyi Android’de oynanabileceğiniz yarış oyunlarından sonra sıra geldi macera oyunlarına bakmaya. Tüm oyunlar birbirinden güzel ve eğlenceli ama içlerinde sizler için seçtiğimiz bu oyunlar ile zamanınız nasıl geçti..

Android’de oynanabilecek en iyi Macera Oyunları

Evet en iyi Android’de oynanabileceğiniz yarış oyunlarından sonra sıra geldi macera oyunlarına bakmaya. Tüm oyunlar birbirinden güzel ve eğlenceli ama içlerinde sizler için seçtiğimiz bu oyunlar ile zamanınız nasıl geçti asla anlayamayacaksınız 🙂

  1. Minit

Minit, her seferinde sadece 60 saniye boyunca oynanan tuhaf bir RPG oyunu. Sıra dışı insanlara yardım etmek, sayısız sırrı ortaya çıkarmak ve tehlikeli düşmanları aşmak için, her gün sadece bir dakika sonra sona erecek talihsiz bir laneti kaldırma amacıyla, konfor alanınızın dışına çıkmaya hazır olun. Old school bir tasarımı var ama son model bir oyun.

  • Her Story

İnanılmaz orijinal ve kendisine has bir çizgisi olan, keyifli bir yapım. Bir cinayet… Bir dedektif… Bir kadın ve onun eski tip monitörlere yansıyan video kayıtları… Anlatılan bir hikaye… Bir kadının hikayesi: 1994 yılında kocasının kaybolmasıyla ilgili 7 kez sorgulanan bir kadının sözlerini ve anahtar kelimelerini yakalamak üzerine olan bir oyun. Oyun size önce belli bir anahtar kelime yazıyor ve ilk beş kaydı da sunuyor. “MURDER” anahtar kelimesi ile başlıyorsunuz ve bu noktadan sonra google’lar gibi her aradığınız kelime size hikayenin farklı bir parçasını sunuyor. Android’de oyun oynamayı seven herkesin kendisini kaptırabileceği, müthiş bir oyun.

  • Oceanhorn

Oceanhorn için tamamen bir Zelda klonu diyebiliriz. Tasarımlar, oynama biçimi, ırklar… Ancak bu kötü bir şey değil tabii. Oceanhorn özellikle eski nesil Zelda oyunlarını sevenler için nostaljik bir deneyim vaad edecek. Babanızdan size kalmış mektubu buluyorsunuz, artık hayatta olmayan babanızdan size bir defter ve bir kolye kalmış. Siz de keşfe dalıyorsunuz, zindanlar, bulmacalar, sağlık değeri yükseltmeceler.. Zelda’dan farklı olarak düşmanları yendikçe topladığınız tecrübe kristalleriniz oluyor, bunlarla seviye atlıyor ve altın ya da envanter kapasitesi bonusları kazanıyorsunuz. İlk bölüm ücretsiz, android cihazınızda oyunun nasıl çalıştığını anlamanız için. Basit bir uygulama içi satın alma ile geri kalanının kilidini açabilirsiniz. Saatler sürebilecek, çok eğlenceli bir oyun.

  • Samorost 3

Samorost 3, işaretle ve tıkla şeklindeki macera oyunlarını sevenlere bir aşk mektubu gibi adeta. Serinin bir önceki oyunu olan Samorost 2’nin 2005’teki çıkışından sonra geçen bunca yılın ardından, Samarost 3, serinin hayranlarının beğenisine sunulmuş durumda. Oyunda, serinin önceki oyunlarında olduğu gibi geleneği bozmayacak şekilde konuşamayan bir uzay cücesini canlandırıyoruz. Çevreyi yokluyoruz, eşyaları algılamaya çalışıyoruz ve onları en iyi nasıl kullanabileceğimizi keşfediyoruz. Gerçekçi grafikleri yok ama zaten oyunun yapısı bunu istemiyor, kendi hayal dünyasını yaratabilmek adına hem karanlık hem de renkli, kendine has bir dünya yaratılmış. Animasyonların tatlılığı, ana karakterimiz olan uzay cücesinin, oyuncuya kattığı neşe ve tatlılık, tasarımsal başarısından da bahsedebileceğimizi gösteriyor.

5. The Room: Old Sins

Hırslı bir mühendis ve sosyetik eşinin kaybolması, değerli bir eserin arayışını da başlatıyor. Evlerinin tavan arasına dikkat çeken izler, garip bir oyuncak evin keşfine yol açıyor… Malikanenin gizemlerini çözerken farklı konumlar keşfedecek, gizli ipuçlarını takip edebilecek ve tuhaf mekanizmalardan faydalanabileceksiniz. Dinamik ses efektleriyle biraraya gelen ürkünç oyun müziği, etkileyici bir ses atmosferi yaratıyor. Oyun, sade bir kullanıcı arayüzüne sahip. Şimdiye kadar The Room serisini oynamadıysanız kesinlikle başlamanızı tavsiye ediyoruz. Başlaması kolay, bırakması zor bu oyunun Türkçe dil desteği de bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL