Azure, Office, Windows ve Microsoft yılın çeyreğini harika bir şekilde tamamladı

Sıradaki içerik:

Azure, Office, Windows ve Microsoft yılın çeyreğini harika bir şekilde tamamladı

e
sv

AMD, 2028 yılına kadar Hindistan’a 400 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor

28 Temmuz 2023 14:44

AMD, Güney Asya ülkesinin yarı iletken imalatçısı olma hedefini destekleyen şirketler listesine katılırken, önümüzdeki beş yıl içinde Hindistan’a yaklaşık 400 milyon $ yatırım yapmayı ve ülkenin güneyindeki Bengaluru şehrinde büyük bir tasarım merkezi kurmayı planlıyor.  

AMD CTO’su Mark Papermaster, Cuma günü Başbakan Narendra Modi’nin memleketi Gujarat’ta düzenlenen yıllık yarı iletken konferansı SemiconIndia 2023’te çip üreticisinin yatırım planlarını açıkladı. 

Papermaster açılış konuşmasında, “Yatırımımız, yirmi yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve Hindistan’daki başarılı mevcudiyetimizin üzerine inşa edilecek,” dedi. 

AMD, bu yılın sonuna kadar Bengaluru’da açacağı yeni tasarım merkeziyle Hindistan’daki en büyük merkezlerden biri haline gelecek. 500.000 metrekarelik bir alanı kaplayan bu yeni tesis, Delhi, Gurugram, Haydarabad ve Mumbai’deki yerler de dahil olmak üzere AMD Hindistan’daki toplam ofis sayısını 10’a çıkaracak. 

22 yıl önce 2001 yılında Güney Asya ülkesinde faaliyetlerine başlayan Santa Clara merkezli şirket, ülkede 3.000 ortağın yanı sıra 6.500’den fazla çalışana sahip. Yonga üreticisinin 2028’in sonuna kadar ülkedeki iş gücünü 3.000 ek mühendisle genişletmesi bekleniyor. 

Hindistan elektronik ve bilgi teknolojisi bakanı Ashwini Vaishnaw, “AMD’nin Hindistan’daki öncü Ar-Ge mühendislik operasyonlarını genişletme planını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. 

Konferansa Foxconn Başkanı Young Liu, Micron CEO’su Sanjay Mehrotra ve Applied Materials yarı iletken ürünler grubu başkanı Prabu Raja’nın da aralarında bulunduğu diğer sektör yöneticileri de katılıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!