Netflix, Premium Aboneler İçin Uzamsal Sesi Yüzlerce İçeriğe Daha Getiriyor

Sıradaki içerik:

Netflix, Premium Aboneler İçin Uzamsal Sesi Yüzlerce İçeriğe Daha Getiriyor

e
sv

Alienware’in İlk NVIDIA GeForce 40 Serisi Dizüstü Bilgisayarları Önümüzdeki Hafta Geliyor

02 Şubat 2023 11:41

RTX 4080 GPU’lu 18 inçlik bir model 2.899 dolardan başlayacak.

Alienware, NVIDIA GeForce RTX 40 serisi grafik kartlarına sahip ilk dizüstü bilgisayarlarını ne zaman alabileceğinizi duyurdu. Geçen ay CES’te marka, yeni bir 18 inç modelinin yanı sıra daha fazla 16 inç dizüstü bilgisayarı tanıttı ve şimdi şirket bazı fiyatlandırma ve bulunabilirlik ayrıntılarını açıkladı.

En tıknaz sistem Alienware m18 olarak adlandırılır. Başlangıçta ABD’de 9 Şubat’ta bir GeForce RTX 4080 ile satışa sunulacak. Bu güçlü sistem 2.899 dolardan başlayacak. Daha sonraki bir tarihte, 2.099 ABD dolarından başlayan giriş seviyesi bir model de dahil olmak üzere daha fazla yapılandırma mevcut olacaktır.

Alienware m18, NVIDIA’nın en güçlü dizüstü bilgisayar GPU’larından birinin yanı sıra Intel’in en hızlı 13. nesil HX mobil CPU’larına, 9 TB’a kadar depolamaya ve 165 Hz quad-HD veya 480 Hz 1080p ekrana sahiptir. Mevcut m17 kadar kalın, ancak işlemciyi ve grafik kartını kaplayan buhar odası, yedi ısı borusu ve dörtlü fan sayesinde daha iyi soğutma vaadi var. Bunların yüzde 25’lik bir hava akışı iyileştirmesi sağladığı söyleniyor.

m16 benzer bir tasarıma ve aynı soğutma hızlarına sahiptir. Aynı şekilde, 9 Şubat’ta bir RTX 4080 yapılandırmasıyla ABD’de piyasaya sürülecek. M16’nın bu versiyonu 2.599 dolardan başlayacak. Giriş modelinin 1.899 $’dan başlaması planlanan daha fazla varyant yolda.

X16’ya gelince, bu da daha ince, daha taşınabilir ve tamamen metal bir form faktöründe olmasına rağmen 16 inçlik bir ekrana sahip. Alienware, bu dizüstü bilgisayara, yukarı doğru çıkan iki tweeter ve çift woofer dahil olmak üzere altı hoparlör sığdırmayı başardı. Intel’in en hızlı HX olmayan 13. nesil CPU’ları ile bir tane yakalayabileceksiniz. x16, ABD’de 14 Şubat’ta RTX 4080 ile 3.099$ fiyatla çıkış yapacak. Daha sonra sunulacak diğer Intel ve NVIDIA destekli değişkenler 2.199 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Alienware, tüm bu dizüstü bilgisayarların AMD destekli sürümlerini ikinci çeyrekte piyasaya sürmeyi planlıyor. Lansmana daha yakın fiyatlandırmayı ortaya çıkaracak.

Bu arada Alienware, ilk 500Hz monitörünün yakın gelecekte geleceğini açıkladı. 24,5 inçlik ekran, 9 Şubat’ta Çin’de piyasaya sürülecek ve “yakında” Kuzey Amerika’ya gidecek. ABD ve Kanada için fiyatlandırma daha sonra açıklanacak.

Ayrıca bir sonraki Alienware x14’ün yanı sıra Dell’in G15 ve G16’sının ilk fiyatını ve kullanılabilirliğini öğrenmek için biraz daha beklemeniz gerekecek. Alienware bu ayrıntıları 2 Mart’ta açıklayacak. Aynı gün marka, Twitch’te daha fazla çevre birimi ve diğer donanımları tanıtacağı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!