Haberler İnternet

Bilgisayar korsanları fidye için sıkıştırılmış DDoS saldırıları kullanıyor

Siber suçlular, kuruluşlardan fidye almak için büyük ölçekli DDoS saldırıları tehdidini kullanmaya başladığından , işletmelerin DDoS korumasına yatırım yapmaları için şimdi iyi bir zaman olabilir . Cloudflare’den gelen yeni bir blog gönderisine göre , büyük bir..

Bilgisayar korsanları fidye için sıkıştırılmış DDoS saldırıları kullanıyor

Siber suçlular, kuruluşlardan fidye almak için büyük ölçekli DDoS saldırıları tehdidini kullanmaya başladığından , işletmelerin DDoS korumasına yatırım yapmaları için şimdi iyi bir zaman olabilir .

Cloudflare’den gelen yeni bir blog gönderisine göre , büyük bir Fortune Global 500 şirketi, 2020’nin sonlarında Lazarus Group olduğunu iddia eden bir grup tarafından bir Ransom DDoS (RDDoS) saldırısı ile hedef alındı . Bu gasp girişimi, daha geniş bir fidye kampanyaları eğiliminin bir parçasıydı. geçen yıl boyunca ortaya çıkan ve siber suçlular oldukça başarılı oldukları için benzer yöntemleri kullanmaya devam edecekler.

Siber suçluların, dosyalarını kilitlemek için bir şirketin ağına girdiği bir fidye yazılımı saldırısının aksine, RDDoS saldırıları, aşırı trafikle bir şirketin web sitesini kapatma tehdidini kullanır ve bu, işlerini felce uğratabilir. 

Peki ne yapmanız gerekli!

  • iyi fidye yazılımı koruması
  • Cihazlarınızı en iyi antivirüs yazılımı ile koruyun
  • Ayrıca en iyi uç nokta koruma yazılımı özetimize göz atın

Bir kuruluşun, bir fidye yazılımı saldırısının ardından verilerinin kilitlenmesini önlemek için bulut yedekleme ve diğer benzer hizmetleri kullanabilmesi gibi, DDoS koruması da bir şirketin sitesinin aniden aşırı trafikle dolması durumunda korunmasını sağlar.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL