OPPO Sanatın Kapılarını Aralıyor

Fotoğraf sanatının gücü ile farklı bir diyalog ortamı yaratmaya hazırlanan 212 Photography Istanbul, OPPO’nun sponsorluğunda kapılarını ziyaretçilerine açtı. OPPO, uluslararası alanda önemli olan bu organizasyonu sahiplenerek, mobil fotoğraf alanındaki iddiasını ve gücünü bir kez daha vurguladı.

08 Ekim 2020, İstanbul – T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş’nin yanı sıra OPPO’nun altın sponsor olduğu 212 Photography Istanbul, bugün ziyaretçilere kapılarını açtı. 18 Ekim’e kadar devam edecek organizasyon süresince OPPO telefonunu gösterenler sergilere ve etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecek.

OPPO Mobil Fotoğrafçılık Sergisi

Fotoğrafa atfedilen ‘anı yakalama’ misyonu, mobil fotoğrafçılıkla birlikte yeni bir anlam kazanıyor. OPPO Mobil Fotoğraf Sergisi, tanınmış isimlerin OPPO telefonlarıyla yakaladığı anları #HayatımBenimKoleksiyonum sloganıyla bir araya getiriyor. Zaman ve mekan arasında bir köprü oluşturan dijital kareler, onları çekenlerin anısı olmaktan çıkıp kendilerini anlatan birer hikayeye dönüşüyor. Didem Soydan’ın siyah beyaz İstanbul kareleri, şehir ve insanlar arasındaki güçlü bağı vurguluyor. Gezgin Kerimcan Akduman’ın Japonya’dan Brezilya’ya uzanan seyahatlerinde çektiği fotoğraflar, birer seyir günlüğü mahiyeti taşıyor. Koray Özpalamutçu’nun kareleri, mobil cihazların profesyonel fotoğraf makinelerine meydan okuyuşu niteliğinde. Murat Dağaslan’ın adeta ışık ve renk dersi veren fotoğrafları anların sadece kendilerini değil, ruh hallerini de yakalıyor. İstanbul’un en bilindik karelerini sil baştan kurgulayan Sefa Yamak, fotoğrafta ihtimallerin sonsuzluğunu ilan ediyor. Umut Eker ise spontan anların durağan ve dinamik hallerinde deneyselliğin hakkını veriyor.

OPPO Mobil Fotoğraf Yarışması

Festival kapsamında 20’den fazla ülkeden profesyonel ve amatör fotoğrafçının katıldığı ‘Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması’nda bu sene ilk defa mobil cihazlarla çekilen fotoğraflar için bir kategori açıldı. Bu kategoride ödül ‘OPPO Mobil Fotoğrafçılık’ özel ödülü olarak adlandırılacak.

RSS
Follow by Email