Android ve iOS’da Chrome şifrelerinizin güvenliği ihlal edildiğinde uyaracak

Google, iOS ve Android için mobil Chrome’un güvenliğini ve kullanışlılığını iyileştiriyor. Bugünden itibaren, tarayıcının mobil sürümleri, uygulamadan hatırlamasını istediğiniz şifrelerden herhangi birinin tehlikeye girip girmediğini ve varsa bunları nasıl düzelteceğinizi kullanıcılara bildirecek.

Sadece bu değil, hangi hizmet için kullanırsanız kullanın, şifrenizin tehlikeye düştüğü konusunda uyarıldıktan sonra sizi doğrudan doğru ‘şifre değiştir’ formuna götürecek. Şifrelerinizden herhangi birinin güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini kontrol etmek için Chrome, Google’ın kullanıcı adlarınızı veya şifrelerinizi anlamasına izin vermeyen özel bir şifreleme biçimi kullanarak bunların bir kopyasını Google’a gönderip gerekli kontrolleri yapıyor.

“Güvenlik Kontrolü”, tarayıcının gelecekteki bir sürümünde Chrome mobil’e de geliyor. Güvenliği ihlal edilmiş şifreleri manuel olarak kontrol edebilip, Güvenli Tarama’nın etkin olup olmadığını ve çalıştırmakta olduğunuz Chrome sürümünün en son güvenlik korumalarına sahip olup olmadığını size bildirecek. İOS’ta, kaydedilen oturum açma ayrıntılarını diğer uygulamalara veya tarayıcılara otomatik olarak doldurmak için Chrome’u da kullanabilirsiniz. İOS’ta güvenliği artırmak için, Chrome herhangi bir şifreyi doldurmadan önce bir biyometrik kimlik doğrulama istemi gönderecek.

RSS
Follow by Email