Güncel Haberler İnternet

WhatsApp, yeni bir özelliği getiriyor!

Ekim 2018’de, WhatsApp tarafından yapılan testlerde ‘Vacation modu‘ adlı yeni bir özellik tespit edilmişti. Daha sonra adı Arşivlenen Sohbetleri Yoksay olarak yeniden adlandırıldı. Bu özellik, kullanıcıların, kullanıcı sesini açana kadar arşivlenmiş sohbetleri sessize almasına..

WhatsApp, yeni bir özelliği getiriyor!

Ekim 2018’de, WhatsApp tarafından yapılan testlerde ‘Vacation modu‘ adlı yeni bir özellik tespit edilmişti. Daha sonra adı Arşivlenen Sohbetleri Yoksay olarak yeniden adlandırıldı. Bu özellik, kullanıcıların, kullanıcı sesini açana kadar arşivlenmiş sohbetleri sessize almasına izin verebiliyordu. Daha sonra bu özelliğin bilinmeyen nedenlerle rafa kaldırıldığı söylenmişti. Ancak şimdi, Bu özelliğin geri geldiğini bir kez daha bildirildi.

WABetaInfo’nun raporuna göre WhatsApp, Vacation Modunu çeşitli değişiklikler ve yeni bir formla uygulama yolunda ilerliyor. Messenger’da Vacation Modu, kullanıcılara farklı parametreler seçmeleri için çeşitli seçenekler sunan ayrı, özel bir bölüme sahip olacak.

Kullanıcı özelliği etkinleştirmeyi seçerse, tüm Arşivlenmiş sohbetler sohbetlerin en üstüne taşınacak. Kullanıcı bu butona dokunduğunda ve Arşivlenmiş Sohbetler göründüğünde, kullanıcı “Bildirimler” için yeni bir düğme görebilecek.

WhatsApp

Kullanıcı ‘Bildirimler‘ seçeneğine girdiğinde, aralarından herhangi birini seçebilecekleri iki seçenek daha sunulacak. Bu iki seçenek, ‘Yeni Mesajları Bildir‘ ve ‘Etkin olmayan sohbetleri otomatik gizle‘ olarak ikiye ayrılacak.

Dolayısıyla, kullanıcı ‘Yeni Mesajları Bildir‘ seçeneğini devre dışı bırakmayı seçerse, Vacation modu açık olacak ve arşivlenen mesajlar, kullanıcı yeni mesajlar aldığında Arşivlenmiş sohbetlerde kalmaya devam edecektir. Bu, birkaç gruba katılan ancak artık onlarla ilgilenmeyen ancak yine de bu grupların uygulamada bir yerde olmasını isteyen birçok kullanıcıya yardımcı olacaktır, böylece tercihlerine göre ara sıra bunlara erişebilecekler.

Şu anda WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerini arşivlemesine izin veriyor, ancak yeni bir mesaj geldiğinde, kullanıcının en son mesajı bilmesini sağlayan bir bildirim açılıyor. Vacation Modu, kullanıcılara yeni bir mesaj gelse bile arşivlenmiş sohbetleri sessiz tutmak için farklı seçenekler kullanma olanağı verecek gibi görünüyor. Facebook’un Instagram entegrasyonunu genişlettiğiyle ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL