Birçok Samsung S8 Ve Note 8 Kullanıcısı GPS Problemi Yaşıyor

  • By semihE
  • 6 Eylül 2020
  • 0
  • 113 Views

Son zamanlarda Reddit, Twitter ve forumlar gibi sosyal paylaşım sitelerinde Samsung firması için can sıkıcı bir haber dolaşıyor.

Bu sorun aslında incelendiğinde son birkaç ay değil de bu yılın başlarına doğru bir güncelleme ile başladığı düşünülüyor. Tabi ki sorunun hangi güncelleme ile başladığını köküne kadar tespit etmek mümkün değil. Çünkü aynı cihazda aynı firmware de çalışan GPS uygulamalarında sorun gözükmeyen çok telefon da var.

Sorunun temelinde GPS kullanan bir uygulama ile GPS sinyallerine kilitlenemeyen bir alıcı var. Yani şöyle ki mesela Google Maps ‘de aracınızla bir yere gitmek istiyorsunuz. Uygulamaya giriyorsunuz konumunuz bulunuyor ve sürüşe başlıyorsunuz ama cihaz kısa bir süre sonra hareket halindeyken GPS sinyali alamamaya başlıyor. Doğal olarak GPS takip problemi yaşıyorsunuz ve navigasyon problemleri yaşamaya başlıyorsunuz. Yeni bir şehirdeyken büyük kolaylık sağlayan bu özellik birçok kullanıcıyı telefonlarının temel özellikleri olan lokasyon servislerinden mahkum ediyor.

Samsung firması bir şeylerin ters gittiğini sonunda kabul etti. Sorunun düzeltilmesi adına çalışmaların başladığı konusunda bir bilgi verilmezken, bu durumun kabulünü kullanıcılar bir nevi çalışmaların başlangıcı olarak kabul etti