Adata SE800 SSD Ürün İnceleme

Ufak Dev

Bir hız canavarı diyebileceğimiz Adata SE800 SSD ürün ofisimizin konuğu oldu.

Ürün çok ufak rahatlıkla cebinizde taşıyabilirsiniz. Sadece 40 gram ağırlığında. Ofisimize gelen ürün rengi mavi o kadar şık olacağını biz bile beklemiyorduk. Ofisimize gelen misafirlerimizin gözüne çarpmadan edemedi.

Usb 3.2 Gen 2 aktarım teknolojisi kullanılan bu ürün ile hız olarak piyasadaki ürünlerin bir çoğunun önüne geçiyor diyebiliriz.

Aktarım hızı ile ilgili olarak rakip marka olan Samsung T3 ile ofisimiz de çekilmiş 10 gb’lık veri aktarım hız videoları izleyebilirsiniz. Aradaki hız farkı tam 2 katı olduğunu göreceksiniz.

10 gb’lık veriyi 32 saniyede taşıyan Adata hız olarak bizleri tatmin etti diyebiliriz.

Ürünün başka güzel bir özelliği ise toza, suya karşı dayanıklı olması. IP68 protokolü olan Adata SE800 SSD ile su ve toza karşı kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Cihazın su geçirmez olduğunu düşünmeyin sadece su geçirmeye karşı dayanıklı aradaki farkı unutmayalım.

Ürünün Resmi tanıtım video linki;

Teknik Özellikler:

RenkMavi
Kapasite512GB
Boyutlar (U x G x Y)72,7 x 44 x 12,2 mm
Ağırlık40g
ArayüzUSB 3.2 Gen2 Tip-C
İşletim sistemi gereksinimleriWindows 8 / 8.1 / 10
Mac OS X 10.6 veya sonrası
Linux Kernel 2.6 veya sonrası
Android 5.0 veya sonrası
Çalışma Sıcaklığı0°C – 35°C
Çalışma GerilimiDC 5V, 900mA
AksesuarlarUSB 3.2 Tip C’den C’ye kablo, USB 3.2 Tip C’den A’ya kablo, Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Not1. SE800 toz ve su geçirmezlik değerleri yalnızca USB bağlantı noktası kapağı sıkıca kapatıldığında geçerlidir.
2. Ürün USB-C – USB-C arası kablo ve USB-C – USB-A arası kablo içerir. MicroUSB bağlantısı dahil değildir, ayrı bir kablo gerektirir.
3. Belirli ana cihazlarla uyumluluk değişebilir ve sistem ortamından etkilenebilir.
4. USB 2.0 üzerinden bağlanması, yeterli güç dağıtımı için iki USB bağlantı noktasına takılmasını gerektirir. Bir USB Y-kablosuna gerek vardır.
5. Lütfen USB 3.1 Nesil2 ve USB 3.2 Nesil2’in gerçekte aynı teknik özelliklerde olduklarını ve tamamen aynı performans kapasitelerine sahip olduklarını unutmayın. USB Uygulayıcıları Forumu (USB-IF) geçtiğimiz günlerde USB 3.1 Nesil2’i USB 3.2 Nesil2 olarak yeniden isimlendirmiştir. Değişiklik hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.usb.org adresindeki USB-IF web sitesini ziyaret edin.

Sonuç olarak kutu içerisinde taşıma kılıfı çıkmaması canımızı sıktı ama yine de hızı ile PCkoloji ekibinden Editörün Seçimi ödülünü almayı hak eden ürün için tam puan veriyoruz.

RSS
Follow by Email