BAHÇE KEYFİNE KONFOR KATAN TEKNOLOJİ, SOMFY MOTORLU PERGOLA ÇÖZÜMLERİ…

Sıradaki içerik:

BAHÇE KEYFİNE KONFOR KATAN TEKNOLOJİ, SOMFY MOTORLU PERGOLA ÇÖZÜMLERİ…

e
sv

En iyi VPN uygulamaları – 2020

25 Mayıs 2020 14:34
En iyiler listesi: test edilip biraraya getirildi.

Olabilecek en iyi VPN’i edindiğinizde, internette güvenli gezmenizi, girişi kısıtlı web sitelerinize girmenizi ve en taze program ve dizilere ulaşmanızı sağlayacak bir uygulama edinmiş oluyorsunuz. 2020’de VPN indirmelerin artmış olması haberi çok da şaşırtıcı değil, dünyanın yarısı eve hapsolmuşken ve internet iyice elimiz ayağımız olmuşken çevrimiçi güvenlik de, iyi vakit geçirmemize yarayan programların akıcılığı da oldukça önemli. 

VPN’in açılımı Virtual Private Network, yani Kişiye Özel Sanal Ağ anlamına geliyor. Kendi IP adresinizi gizlemiş oluyorsunuz ve güvenli bir sunucuya yönlenmiş oluyorsunuz. Aslında çevrimiçi durumunuz anonimleşiyor şeklinde de anlatabiliriz. Örneğin Türkiye’den bağlanıyorsunuz ancak sanki Almanya’dan bağlanıyormuşsunuz gibi oluyor.

Böylelikle hem güvenlik, hem lokasyon bazlı yasaklı sitelerin açılması hem de yabancı ülkelere özel film gösterimleri gibi kilitlerin sizin için kalkması anlamına geliyor bu. 

Elbette bu sebeple size bu hizmeti vermek isteyecek VPN uygulamaları da oldukça fazla. Her birini yükleyip denemek ve size uygununu bulmak ise çok uzun zaman alacaktır. Biz bu sebeple size en iyi sekiz VPN uygulamasının detayını vermek istiyoruz ki rahatlıkla aralarından seçebilin. 

VPN yükleme amacınız ne olursa olsun, listemizden size göre olanını bulabileceğinize inanıyoruz.

En iyi VPN Hangisi?

Şüphesiz ki şu an için ExpressVPN. Hız, güvenlik gibi vaatlerini sonuna kadar yerine getiriyor ve kullanımı çok kolay. Surfshark da ikinci sırada geliyor ve kullanım kolaylığıyla öne geçiyor yine açıkçası. Üçüncü en iyi ise, eminim araştırmışsanız ismini mutlaka duymuşsunuzdur; meşhur NordVPN – video streaming ve güvenlikte gerçekten bir marka. Detaylar listemizde.

 1. ExpressVPN

Hızsa hız, güvenlikse güvenlik, erişimse erişim

Platformlar:Windows, Mac, Android, iOS, Linux
Erişebildiği streaming siteler:Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu 
7/24 teknik destek:Var
Deneme süreci:30 gün
Sunucu sayısı:3,000+
Sunucu lokasyonu:160
Ülkeler:94
Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor5

Avantajları

 • Neredeyse her platformda çalışıyor.
 • 94 ülkede hızlı VPN
 • 7-24 canlı müşteri desteği

Eksileri

 • Bazılarından daha az simultane bağlantı

Hız testlerinde olağanüstü performanslar gösteren ve muhteşem bir müşteri destek hattına sahip olan ExpressVPN, memnun kalmazsanız 30 günün sonunda para iade garantisi de sunuyor.

94 ülke, 160 bölgede 3000’den fazla sunucu imkanı tanıyan ExpressVPN herhalde bu açıdan en geniş platform desteği sunan hizmet.

Windows, Mac, Linux, plus iOS, Android, BlackBerry, hatta bazı akıllı TV’lerde ve VPN görüntüleyebilen tüm medya cihazlarında çalışıyor kendisi.

Websitesinde neler yapmanız gerektiği o kadar açıklayıcı bir şekilde yazıyor ki, bu konulara çok uzak olsanız bile hiç çekinmeden kurulumu yapabiliyorsunuz. Zaten sorun yaşarsanız da 7/24 müşteri temsilcisi ile iletişime geçebiliyorsunuz ve müşteri temsilcileri size bir iki dakikada mutlaka geri dönüş yaparak sorununuzu çözüyorlar.

Bitcoin ödemeleri? İşe yarıyor. P2P desteği? Tabii ki. Netflix kısıtlamaları? Hiç sorun değil. 

Peki, hiç mi kötü özelliği yok? Açıkçası pek de bulamadık. Kişi başına 3’ten 5’e çıkartılmış simultane bağlantı desteği mevcut ve bu özel bir fiyatlandırmaya giriyor. Belki kullanacağınız en ucuz VPN servisi değil ama yüksek servis kalitesi ile bunu kesinlikle hakediyor. Bu arada ücretsiz deneme süreci yok ancak sorgusuz sualsiz 30 günün sonunda para iadesi sunuyorlar memnun kalmazsanız. Yani bu süreci de deneme süreci gibi geçirmeniz mümkün. ExpressVPN bir çok değişik talebe cevap verebilecek tam donanımlı bir VPN yazılımı.

 • Surfshark

VPN deryasının en hızlı balıklarından…

PlatformWindows, Mac, Android, iOS, Linux 
Erişebildiği streaming siteler:Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu
7 /24 destek:Var
Deneme süreci:30 gün
Sunucu sayısı:1700+ 
 Sunucu lokasyon:100+
Ülke sayısı:63
Maksimum Kaç Aygıtta ÇalışıyorSınırsız

Avantajları

 • Sınırsız aygıtta çalışıyor
 • Uygun fiyat

Eksileri

 • Temel özelliklerden fazlası yok
 • Android uygulamalar her zaman stabil değil

Britanya Virjin Adaları kökenli Surfshark, ismiyle müsemma. Çevrimiçi kimliğinize dair güvenlik konusunda da isminin hakkını veriyor.

Temel özellikler yerli yerinde. Hem UDP hem TCP bağlantı noktalarını destekliyor. Bağlantıda sorun olursa bilgilerinizin sızmasını engelleyici acil kapatma anahtarına sahip. Dijital ayak izlerinizin kalıntılarını dağıtmak için bağlantınızın pek çok VPN sunucusundan oluşan bir zincir tarafından idare edilmesini sağlıyor. Kayıt olarak da sadece e-posta adresinizi ve fatura bilgilerinizi saklıyorlar. Testlere göre, dünyadaki bağlantı hızları SpeedTest için ortalama 30 Mb/s ve Fast.com için 20 Mb/s – bu, büyük bir VPN için sağlam bir sonuç.  Oldukça basit menüleri ve çok hızlı hareket edilebilecek arayüzü var. Asla karmaşık değil.

Uygun fiyatlı olmasının yanısıra limitsiz cihazda çalışıyor olması en hoşa giden özelliği şüphesiz. Belki hem laptop hem ev bilgisayarı, hem tablet hem akıllı telefon hem de akıllı TV kullanıyorsunuz, işte o zaman hepsinde birden kullanabileceğiniz bir VPN bu. 30 gün sonunda para iade garantisi sunuyor Surfshark. Yıllık paketleri de zaten oldukça uygun.

3. NordVPN

İsmi meşhur, kendi de en iyilerden.

PlatformlarWindows, Mac, Android, iOS, Linux 
Erişebildiği streaming siteler:Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu
 7 /24 destekVar 
Deneme süreci:30 gün
Sunucu sayısı:5,400+
Sunucu lokasyon:80+ 
Ülke sayısı:59
Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor:6

Avantajları

 • 6 cihazda çalışabiliyor
 • Uygun ücret
 • Muhteşem test performansları

Eksileri

 • Her zaman en iyi kullanıcı deneyimi içermiyor
 • Geçmişte güvenlik açıkları var.

NordVPN de Surfhark gibi temelde beklenen tüm VPN özelliklerini en iyi şekilde barındırıyor. 60 ülkede 5400’den fazla sunucuya sahip.

DNS benzeri, hızlı bir SmartPlay özelliği var, bu da bölgesel kısıtlamalarda, yüksek streaming içeren videolarda ve benzeri hizmetlerde ekstra kolaylık sağlıyor.

Performans testlerinde eskiye nazaran daha iyi sonuçlar görülmeye başlandı. Her seferinde tüm sunuculara bağlanarak çıtasını yükseltmiş görünüyor. İndirme hızı da ortalamanın üstünde.

Kullanıcı deneyiminde ufak pürüzler olabiliyor. Küçük detaylar aslında ama yine de dikkat çekiyor; örneğin destinasyon şehirler alfabetik sıralamaya göre dizili değil, menüde arama yapıldığında da bazı karmaşalar söz konusu. Bu da kullanıcı testlerinin az yapılmış olduğunu düşündürüyor. Bunlar yine de oldukça küçük olumsuzluklar.

2018’de hack’lendiği haberi de Nord’un güvenlik ölçümlerinde en doğru adımları atmak adına daha da agresif bir şekilde hareketlenmesinin bir sebebi. Gelişmelerle ilgili gözümüz üstünde olacak.

NordVPN’e aylık üyelik de mümkün, ayrıca mükemmel iki yıllık özel bir paket teklifi de var. Denemek isterseniz 30 gün içinde para iade garantisi de var. En iyilerden diyebileceğimiz bir VPN uygulaması.

4. IPVanish

Sağlam bir çözüm
PlatformWindows, Mac, Android, iOS, Linux
Erişebildiği streaming sitelerNetflix, YouTube, Hulu 
7/24 destek:Var 
Deneme süreci:30 gün
Sunucu sayısı:1400
Sunucu lokasyon:75
Ülke sayısı52
Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor:10

Avantajları

 • Kendine ait sunucusu var ve yönetebiliyor
 • Hızlı canlı müşteri desteği
 • Güçlü uygulamalar
 • Muhteşem indirme hızı

Eksileri

 • Kullanıcı dostu olmayan bölümler

IPVanish gerçekten güçlü. Etkileyici sonuçlar: 40,000+  paylaşılan IP, 1,400+ VPN sunucu, 70+ ülke, sınırsız P2P trafiği, 1* simultane bağlantı ve 7-24 hizmet desteği. Destek için direkt olarak Android ya da iOS mobil uygulamayı da kullanabilmemiz büyük avantaj.

Gerçek zamanlı testlerde sunucular hep çok hızlı ve başarılıydı, indirme hızları ortalamanın üstündeydi, torrentler her sunucuda destekleniyordu ve BBC iPlayer ile ABD Netflix bile açılıyordu.

Kullanıcı dostu olmayan tarafları var. Bazı sunucular tanıtıldığı lokasyonlarda görünmüyor ve işin kötüsü İOS uygulamasında bilgilerinizin sızmasını engelleyici acil kapatma anahtarı yok.

Denemekte fayda var, memnun kalmazsanız paranızı iade alabilirsiniz.

Tüm yıl ücretsiz SugarSync bulut depolama alanı veriyor olması da bir artı doğrusu.

5. CyberGhost

Etkileyici konfigürasyon
PlatformWindows, Mac, Android, iOS, Linux 
 Erişebildiği streaming siteler:Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu 
7/24 destek:Var
Deneme süreci:45 gün
Sunucu sayısı:6300
Sunucu lokasyon:110+
Ülke sayısı:89
 Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor:7

Avantajları

 • Pek çok akıllı özellik
 • İyi performans seviyeleri
 • Torrent desteği

Eksileri

 • Arayüz sorunları

Romen & Alman CyberGhost, hem gücü hem kolay kullanımıyla yine adını duyurmuş VPN sağlayıcılardan. Şimdiden 10 milyondan fazla kullanıcıları var.

Temelde olması gereken tüm özelliklere sahip CyberGhost, 6000’den fazla sunucusu 90 ülkeye yayılmış durumda, her aygıtta çalışan uygulaması, torrentlere destek vermesi ve hızlı müşteri desteği ile göz kamaştırıcı özelliklere sahip.

CyberGhost sınırlandırılmış bir web sitesine girebilmek için hangi sunucuyu kullanmanız gerektiğiyle ilgili tahmin yürütmenize gerek duymadan otomatik olarak en iyi sunucu seçiyor ve hedeflediğiniz sitenin anasayfasını açıveriyor. İşte bu gerçekten de faydalı bir özellik.

Ekstralar da var. Bu VPN reklamları ve kötü amaçlı web sitelerini bloke ediyor. Otomatik https yönlendirmesi her zaman güvenilir bağlantıda olduğunuzun bir garantisi. İsteğe bağlı veri sıkıştırma özelliği de akıllı telefonlarda gerçekten paranızı cebinizde tutmanıza yardımcı olabiliyor.

Gelelim biraz da kötü haberlere. Ana sayfa arayüzü oldukça karmaşık, destek için web sitesi de eksiklerle dolu. Amerika ve Avrupa’da hızlar iyi ancak uzak mesafe bağlantılar 10MB’a ancak ulaşıyor.

Oldukça uygun fiyata pek çok özelliğe kavuşmuş oluyorsunuz aslında, o yüzden şans vermeye değer. Üstelik 45 günlük para iade seçeneği diğerlerinden sıyrıldığı bir özellik.

6. Private Internet Access

Uygun ücrete güçlü VPN
PlatformWindows, Mac, Android, iOS, Linux
Erişebildiği streaming siteler:Netflix, YouTube, Hulu
7/24 destek:Yok 
Deneme süreci:30 gün
Sunucu sayısı:3,300+ 
Sunucu lokasyon:65
Ülke sayısı:45
Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor:10

Avantajları

+On cihaza kadar çalışıyor

+Ultra kullanışlı uygulamalar

Eksileri

 • Windows’da çalıştırması stabil değil!

En hızlı VPN olduğunu söyleyemeyiz, en ucuzu da değil, en güçlüsü de. Buna rağmen oldukça fazla özelliğiyle listemize girmeyi başarıyor.

Tüm sunucularda P2P desteği, 60 lokasyon, 40’tan fazla ülke. Her mecrada çalışacak bir uygulama.

Android uygulamanın favoriler kısmı yok, genelde kullanılmakta olan sunucuları bulmak için kolay bir yol yok. Bunun dışında kullanımı kolay, bilinmeyen bir wifi erişimi sağladığında sizi otomatik olarak korumaya alıyor, kopmalar olduğunda bilgilerinizin sızmasını engelleyici acil kapatma anahtarına da sahip. Tekrar bağlandığında da titreşimle sizi uyarıyor.

Güzel görünen bir tarayıcısı var ve beklediğinizden fazlasını sunuyor, güvenlikle alakalı ekstraları da mevcut. (Flash bloke ediyor, çerez temizliyor, kamera, mikrofon koruyor ve dahası…)

Performans testlerinde hız ortalamanın üstündeydi ve pahalı olsa da bize göre değerli bir VPN.

7. Hotspot Shield

Çevrimiçi özel görüntüleme için fantastik bir VPN deneyimi
PlatformWindows, Mac, Android, iOS 
Erişebildiği streaming siteler:Netflix, iPlayer, YouTube, Hulu, Linux 
7/24 destek:Var
Deneme süreci:45 gün
Sunucu sayısı:3,200+
Sunucu lokasyon:130+
 Ülke sayısı:80+ 
 Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor:5

Avantajları

+Düşük fiyat

+Harika indirme hızı

+Aşırı kolay kullanım

Eksileri

-Sadece resmi uygulamalarda çalışıyor.

Hotspot Shield gayet düzgün bir ücretsiz VPN, ancak Premium modeli çok daha iyi. Ayda birkaç dolar ödeyerek sınırsız bant genişliği, 80’den fazla ülkeden 3200’den fazla sunucuya full erişim, yedi yirmidört destek, 5 cihaza kadar bağlanabilme desteği ve reklam görmemek, işin en iyi kısmı.

Test performansları muhteşem, uzak bölgeler bile farketmiyor. Hız konusunda iddialı ve tutarlı.

Sorun şu. Hotspot Shield kendisine has Catapult Hydra protokolünü kullanıyor ve OpenVPN gibi standartları artık desteklemiyor. Yani siz manuel olarak istediğiniz yerde kuramıyorsunuz. Bu hizmet sadece kendi Windows, Mac, Android ya daiOS uygulamalarında çalışıyor.

Ödemede Bitcoin desteği olmaması, uygulamalarda konfigürasyon eksikliği ve Amazon Prime Video’yu gösterememesi gibi olumsuz yönlerini de söylememiz lazım. Ancak çok uygun fiyata çok yüksek hız arayan biri için bunlar çok da önemli detaylar olmayacaktır. 45 günlük deneme süreci de gayet başarılı bizce, deneyin görün. 

8. StrongVPN

İsmi güçlü, ya kendisi?

Sunucu sayısı:950+
Sunucu lokasyon:60+
 IP adresleri?
Maksimum Kaç Aygıtta Çalışıyor12

Avantajları

+Etkileyici bağlantı hızı

+Giriş yapmak yok

+Para iade seçeneği

-Sadece temel özellikler

Eksileri

-Limitli hizmet

İsmi StrongVPN olunca güçlü bir hizmet bekliyor insan. Özellikle de konu güvenlik olunca. Ancak maalesef diğer incelemelerimizle kıyasla en zayıf halkamız bu oluyor.

Minimal bir yaklaşımı var diyelim. 12 aygıtta çalışması iyi tabii, ancak 46 şehirde ve 26 ülkede sunucularının olması epey düşük rakamlar. Hızına söyleyecek bir şeyimiz yok, gerçekten çoğu VPN’de görülmemiş bir hıza sahip.

Netflix, BBC iPlayer gibi bazı lokasyon bazlı kilitleri açmaksa amacınız, hız da sizin için önemliyse, StrongVPN hiç kötü bir opsiyon değil. 30 günün sonunda para iadenizi de alabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!