Güncel Haberler

Akıllı telefonlar kadınlar için erkeklerden daha tehlikelidir

Akıllı telefon kullanırken kadınlar boyun ağrısı riski taşıyan erkeklerden daha fazladır. Her şey anatomik özellikler ve cihazların göğüs seviyesinde tutma alışkanlığı ile ilgili. Erkekler daha uzun boyunlu olma eğilimindedir. Bu nedenle, elindeki..

Akıllı telefonlar kadınlar için erkeklerden daha tehlikelidir
Akıllı telefon kullanırken kadınlar boyun ağrısı riski taşıyan erkeklerden daha fazladır. Her şey anatomik özellikler ve cihazların göğüs seviyesinde tutma alışkanlığı ile ilgili.

Erkekler daha uzun boyunlu olma eğilimindedir. Bu nedenle, elindeki akıllı telefona baktığında, boynundaki bir bükülme üstüne düşüyor. Ancak kadınlarda, bükülme bölgesi göğsüne yakındır. Sonuç olarak, baş biraz ileri hareket eder. Bu servikal omurlarda aşırı bir yüke neden olur ve boyun ve çenede ağrıya neden olur.

Anatomileri nedeniyle ilgili olarak akıllı telefonlar kadınlara daha fazla zarar verirler.

Bundan emin olmak için araştırmacılar , tabletleri kullandıkları zaman, 10 kadın ve 12 erkek insandan oluşan x-ışınlarını aldılar . Çalışmanın yazarlarından biri, insanlara genel olarak araçları bu konumda daha az kullanmalarını tavsiye ettiğini söyledi. Kadınlar için daha rahat bir pozisyon bulmaya çalışmasını tavsiye etti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL