Güncel Haberler

Google Foto’da Harika Güncelleme Geldi

Google Foto güncelleme, resimlerinizde metin arama özelliği ekler Google bugün daha önce Fotoğraflar uygulamasındaki Objektif özelliğini, kullanıcıların görüntülerde metin aramasını sağlayacak yeni bir yetenekle geliştirdiğini duyurdu. İlk önce Google Foto kullanıcıları..

Google Foto’da Harika Güncelleme Geldi

Google Foto güncelleme, resimlerinizde metin arama özelliği ekler

Google bugün daha önce Fotoğraflar uygulamasındaki Objektif özelliğini, kullanıcıların görüntülerde metin aramasını sağlayacak yeni bir yetenekle geliştirdiğini duyurdu. İlk önce Google Foto kullanıcıları tarafından keşfedilen bilgiler, uygulamanın resmi Twitter hesabında doğrulandı . 

Google, Fotoğraflar kullanıcılarının nesneler, olaylar, insanlar ve evcil hayvanlar gibi çeşitli ölçütlere göre arama yapmasını kolaylaştırmış olsa da, bulutta kaydedilen görüntülerde metin arama seçeneği kullanıcılar için uygun değildi.

Google’a göre, bu aydan itibaren fotoğrafların içindeki metinlere göre arama yapma olanağı sağlanacak. Belirli kelimeleri arayabilir ve uygulama sonuçları getirdiğinde, metni kopyalayıp yapıştırmak için Objektif düğmesini tıklatabilirsiniz, karmaşık bir şifreyi veya benzeri bir şeyi doldurmanız gerekirse kullanışlıdır. 

Google Lens, arama devi aracı birçok uygulama ve hizmetinde uygulamaya çalıştığından, yıllar içinde epeyce iyileştirmeler aldı. Google Lens ile bir kartvizitten iletişim bilgileri ekleyebilir veya mevcut ürünlerden milyarlarca öğeyi tanımlamasını sağlayabilirsiniz. Google Lens kullanıcıların genellikle birden fazla işlem gerektiren görevleri yapmasına yardımcı olan şık bir araçtır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL