xilence_sq_psu_80_plus_platinum_01

Bir süredir güç kaynaklarında değişen bir görüntü yok ve modüler kablo sistemi eskisi gibi lüks değil ama verim değerini yukarı çekme çalışmaları devam ediyor. 80 Plus Bronze ve Silver onaylı modeller uygun fiyatlarıyla epey ilgi gördü ve 80 Plus Gold onaylı modeller daha yüksek fiyattan sunuldu. Şimdilerde neredeyse tüm güç kaynağı üreticilerinin ürün gamında en az bir tane 80 Plus Platinum onaylı seri var. Sessizliğe önem veren Xilence firmasının 80 Plus Platinum onaylı güç kaynakları hızlı biçimde çoğaldı. Onay alan model sayısı beşe çıktı. Bunu ilk başaran seri farklı yapıya ve çift ufak fana sahip XQ olmuştu ve sitede incelemesine yer vermiştik.

XQ serisindeki 80 Plus Platinum onaylı modellerde kapasite 850 ya da 1000 Watt idi ve kablo sistemi modülerdi. Şimdi sırada daha uygun fiyatlı ve modüler kablo sistemi içermeyen 80 Plus Platinum onaylı modeller var. SQ serisindeki seçeneklerde çıkışlar 450, 550 ve 650 Watt. Aslında düşük güçlerde yüksek verim elde etmek biraz daha zor çünkü kayıp Watt değeri daha da az olmak zorunda. Testlere göre SQ serisinde tipik verim değeri önceki XQ serisinden biraz daha iyi. SQ serisindeki 650 Watt modelde:

  • 80 Plus Platinum onayı alan %92 üstü yüksek verim
  • Ultra sessiz 120 mm hız kontrollü fan
  • Pürüzlü metal yüzey kaplaması
  • ErP uyumu sunan 1W bekleme durumu güç tüketimi
  • SLI ve CrossFire desteği
  • 150 x 140 x 86 mm boyut
  • 5 yıl garanti

xilence_sq_psu_80_plus_platinum_02

Ürün kutusu diğer Xilence güç kaynakları gibi uzun bir prizma şeklinde ve iç kısımda koruyucu beyaz köpükler yer alıyor.

xilence_sq_psu_80_plus_platinum_03

Aksesuar olarak karşımıza çıkanlar AC güç kablosu, montaj vidaları, +5 yıl garanti uzatma belgesi.

Sayfa: 1 2 3 4

0 Comments

Yorum Yap →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Buy Voltaren Online