AMD’nin ince ve daha yetenekli “Ultrathin” standardının ilk modellerinden biri karşınızda. Her ne kadar isim olarak çağrıştırsa da AMD tarafından hayata geçirilen “Ultrathin” standardı, baş rakibi Intel’in Ultrabook’larından tamamen farklı. Aslında üstün demek de bir yerde doğru oluyor çünkü Ultrathin’lerin üretilişlerindeki asıl neden inceliğin ve hafifliğin yanı sıra üstün bir performans. Piyasaya çıkan ilk modellerden biri olan Samsung NP535U4C-S01TR’a baktığımızda işlemci tercihinin ikinci nesil AMD APU ailesinden olan A6 4455M olduğunu görüyoruz. Çift çekirdekli olan işlemci normal şartlarda 2.1 GHz’lik saat hızına sahip ancak Turbo Core teknolojisi ile 2.6 GHz’i görüp ihtiyaç duyulan durumlarda performansı artırıyor. İşlem performansı olarak birçok Ultrabook’tan daha yüksek performans verdiğini biz de yaptığımız denemelerde gördük.

İşlemcinin özel kılınan yanı bünyesinde AMD Radeon HD7500G grafik işlemcisini bulundurması. Grafik işlemci tek başına bile birçok üç boyutlu uygulamanın hakkını vermeyi başarıyor. Bilgisayarda ek olarak sunulan 1 GB bellekli Radeon HD7550M’de devreye girdiğinde şaşırtıcı bir performans elde etmeniz garantileniyor. İşte AMD’nin Ultrathin standardının farklı olduğu noktalardan ilki bu. AMD, bahsettiğimiz noktada üreticilere kesin kurallar koymuyor ancak Samsung bir hayli bilinçli. Bilgisayarda bir de DVD yazıcı bulunmasına rağmen kalınlık sadece 20.9 mm. Yeri gelmişken sabit diskin de 500 GB kapasiteli olduğunu da belirtelim. Yakında SSD’li modelleri de piyasada görmeye başlayacağız.

AMD Ultrathin standardının önemli avantajlarından biri tıpkı rakip cephedeki gibi uzun batarya ömrü. Performans ve tasarıma bakıldığında AMD’nin kefede daha ağır bastığını söylemek gerekiyor. Üstelik ürünler rakip cephedeki modellere kıyasla en az 200 USD kadar daha uygun fiyatlı olacaklar. Samsung NP535U4C-S01TR mutlaka görüp inceleyin.

AMD tasarımcılara kesin sınırlar çizmiyor ancak Samsung NP535U4C-S01TR, inceliği ile de dikkat çekmeyi başaran bir model. 333 x 229 x 20.9 mm’lik boyutlar ve 1.8 kg ağırlık gayet iyi.

Optik sürücüye artık ihtiyaç duymadığımızı kabul ediyoruz ancak gerektiği anda da elimiz ayağımıza dolaşıyor değil mi? Samsung NP535U4C-S01TR’de çift katman bir DVD yazıcı tercih ediliyor.

İşte “Ultrathin” açılımı! Samsung NP535U4C-S01TR, özellikle grafik performansında rakipsiz. Farkı ise AMD Radeon HD7500G ve HD7550M isimli çekirdekli çift grafik işlemci.

0 Comments

Yorum Yap →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Buy Confido Online