Yeni nesil donanımına ve çarpıcı renklerine her an tutkuyla bağlanmanız mümkün. Intel’in Ultrabook standardı oldukça sevildi ve uzun bir zamandır tutuluyor. Doğal olarak platformlar gelişim gösterdikçe karşımıza çıkan her yeni üründe de farklı noktalara rastlamak mümkün olabiliyor. Lenovo’nun IdeaPad ailesinde konumlandırdığı U310, sözünü ettiğimiz tanıma uyuyor. Bilgisayara genel olarak baktığımızda görünüşünün bile kalbinizi rahatça çalabileceğini söyleyebiliriz.

Görünüşten daha çok donanıma ve performansa önem verenler için de Lenovo IdeaPad U310 tatmin edici bir model niteliğinde. Lenovo IdeaPad U310 ’da işlemci seçeneği Intel’in Core i7’sine kadar yapılabiliyor ancak ülkemizde ilk etapta satışa sunulan model Intel’in 1.7 GHz frekansında çalışan yeni nesil Core i5 3317U model işlemcisine sahip. 4 GB kapasitede sunulan sistem belleği Microsoft Windows 7 Home Premium işletim sistemini keyifli bir şekilde kullanmak adına yeterli. Depolama birimi olarak 32 GB kapasiteli SSD’ye ek olarak 500 GB’lık bir sabit disk görev yapıyor. Entegre grafik çözümü Intel’in sağladığı HD Graphics 4000. Diğer Ultrabook’larda olduğu gibi ekran 13.3 inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 piksel çözünürlük sunuyor.

Önemli özelliklerden biri dokuz saat gibi ciddi düzeydeki batarya ömrü. Öte yandan Lenovo’ya özgü teknolojiler sayesinde açılma ve kapanma süreleri 10 saniyenin altında. Bilgisayarın uykudan uyanma süresi ise saliselerle ifade ediliyor. Belki şaka yaptığımızı düşünebilirsiniz ancak bilgisayarın bekleme süresi ise tamı tamına üç ay! Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 3 teknolojisi ile diğer Windows 7’li bilgisayarla göre yaklaşık yüzde 40 oranında daha hızlı açılma süresi de Lenovo IdeaPad U310’un yetenekleri arasında.

Renk seçenekleri olarak Lenovo IdeaPad U310 pembe, mavi ve siyahı sunuyor. Gövdede altta ve üstte alüminyum malzeme hakim. Büyük boyutlardaki Touchpad ve AccuType olarak adlandırılan klavye ayırt edici yönler arasında. Klavye bakımı ve temizliği kolay olacak şekilde tasarlanmış. Lenovo IdeaPad U310’u daha iyi anlayabilmek için ona dokunmalı ve daha yakından incelemelisiniz.

Lenovo IdeaPad U310

Lenovo IdeaPad U310’un kapağı kapalıyken kalınlığı sadece 18 mm. Sol tarafta yer verilen arabirimlerin yeni nesil USB 3.0 olması ve iki adet sunulması önemli detaylar arasında bulunuyor.

Lenovo IdeaPad U310

Klavye fevkalade rahat. Mavi ve pembe renkli seçeneklerde hem ekran çerçevesi, hem de gövde beyaz renkte. Siyah modelde ise ekran çerçevesi siyahken gövde metalik gri renge dönüşüyor.

Lenovo IdeaPad U310

Pembe renkli model, bayan kullanıcılar için benzersiz bir seçenek olmayı başarıyor. Aslında alüminyum olan malzeme kapakta ve alt kısımda kendisini gösteriyor. Soğutmada da Önemli rol oynuyor.

2 Comments

Yorum Yap →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Buy Requip Online