Furby

Fruby’nin yeni özellikleri ve çıkış tarihi açıklandı.

Dünya genelinde büyük satış rakamlarına ulaşmış ilk animatronik oyuncak Furby, iyileştirilmiş ve sonradan eklenmiş yepyeni özellikleriyle birlikte Türkiye’de satışa çıkıyor. 2012 ve 2013 arasında çok uçurum bir fark olmasa da her geçen gün gelişen teknoloji oyuncak sektörünü de etkiliyor. Oyuncakların teknolojiyle olan birlikteliği sonucunda ortaya çıkan ürünler de çok fbüyük satış rakamlarına ulaşıyor. Amerika’da 2012’nin sonlarında Furby’e olan talep Hasbro’nun bu konuda daha fazla çalışma yapmasına vesile oldu. Ürün, Amerika’dan sonra İngiltere’de de satış listelerinde birinciliği yakaladı. Sonrasında İngiltere ve Amerika’da bu başarısıyla ünlenen Furby, tüm dünya da satış rekoru kırdı.

Döneminin teknolojisiyle elde edilen bu başarının 2013 yılında artırılması planlanıyor. Ürüne eklenen yepyeni özellikler sayesinde çocukların hayalleri gerçek oluyor. Ürünün geliştirilmesi sürecinde çocuklarla yapılan anketler sonucunda %95’inin verdiği cevap çok da şaşırtıcı olmamış: “Furby’nin bir karakteri olsun.” Yeni ürünle birlikte çocukların bu hayali gerçek oluyor. Oyuncağın sahibine göre Furby’nin davranışları da değişiyor. Furbish(Furby’ce) konuşmasının yanı sıra Türkçe de konuşabiliyor. Android ve iOS sistemli mobil cihazlar için geliştirilen uygulama sayesinde oyuncağı daha kapsamlı olarak yönlendirebilirsiniz.

furby-in-party

Uygulamada yer alan CD Çalar sayesinde Furby’e şarkı dinletebilir ve şarkıya eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Hazır yiyecekler arasında kendi zevkinize göre ayarlayacağınız yemekleri Furby’e yedirerek açlığını giderebilirsiniz. Kiler bölümünde birçok atıştırmalık yiyecek ve içecek verebilir, onu sinirlendirecek eşyalar vererek anlık davranış değişimlerine tanık olabilirsiniz. Çevirmen bölümünde ise Furby’ce kelimelerin Türkçe’ye çevrilmiş hâllerini bulabilirsiniz. Bu seçenek onunla iletişiminizi kolaylaştırabiliyor. Sözlük bölümü ise tamamen onun bahsettiği şeylerin anlamlarını bulmanızda size yardımcı oluyor. Video Yapıcı bölümü ise işin en eğlenceli kısmını oluşturuyor. Video Yapıcı’ya girdiğinizde ekrandaki özellikleri seçerek Furby’nin onlara karşılık vermesini sağlayabilirsiniz. Böylece, o anlık davranışlarını sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Uyku bölümü sayesinde de ona koyunları saydırarak mışıl mışıl uyumasını sağlayabilirsiniz.

Furby, 23 Nisan’da BUYAKA ve İstinye Park’ta çocuklarla birlikte buluşacak. Mor, turuncu, mavi, kırmızı, sarı, siyah ve beyaz renkten oluşan altı farklı çeşidiyle her renk zevkine hitap ediyor. Yepyeni özellikleriyle birlikte Furby 200 TL fiyatla satışa çıkacak.

Ürünün resmi internet sitesinden de ön bilgi edinebilir ve mevcut özelliklerini deneyebilirsiniz.

Yorumlarınız

yorum. Fikrini belirt!

0 Comments

Yorum Yap →

Bir Cevap YazınDownload firefox untuk android tablet