Soğutma ürünleri, kasalar, güç kaynakları, çevre birimleri ve oyun aksesuarları geliştiren Cooler Master’dan ilk kez üst seviyeye özel bir ses ürünü geldi. Bir süre önce Antec ve Corsair gibi rakiplerden ses ürünleri gelmişti. Sirus adı verilen ve Storm serisinde yer alan 5.1 kanal destekli kulaklığı ilk kez Şubat ayındaki CeBIT sırasında görmüştük ama satışa sunulması için sene sonunu beklemek gerekti. Oyuncular dışında ses düşkünleri için de ideal olduğu söylenen CM Storm Sirus kulaklık, çevresel ses efektleri konusunda iddialı. Kulaklık desek de aynı zamanda mikrofon da içeriyor ama bunu kullamanız şart değil. Oyunlarda taktik amaçlı olarak kullanılabileceği ortada.

Kulaklık

[note]Kulakları tamamen örten büyük yapı
Gerçek 5.1 kanal çevresel ses
Ön, arka ve merkez için 30 mm (32 ohm), bas için 40 mm (16 ohm) sürücüler
10 – 20.000 Hz frekans aralığı
105 dB üstü hassasiyet
%1’den düşük ses bozulması
“Tactical Mixing Console” kablolu kumandayla anında özelleştirebilme (ön, arka, merkez, bas dengeleme ve sesi kesebilme)
Değiştirilebilir kulak kılıfları (hava geçiren yapay deri & ses yalıtımlı sünger)
Yüksek sinyal kalitesi için altın kaplı çift USB fişi[/note]

Mikrofon

[note]Çift yönlü alıcı
2200 ohm direnç
Gürültü kesme sistemi
“Tactical Mixing Console” kablolu kumandayla anında aç-kapa
Kırmızı LED’li durum göstergesi
100 – 10.000 Hz frekans aralığı
-46 dB ±3dB hassasiyet[/note]

Kutu tasarımı son derece başarılı. Kulaklığın sağ kısmı net biçimde görülebiliyor ve aynı zamanda katlanır mikrofon ve kablolu kumanda da seçilebiliyor. 2011 yılı reddot tasarım ödülünü kazandığı anlaşılıyor.

Arkada, farklı dillerde teknik detaylar yazılı. Genel olarak gerçek 5.1 kanal ses desteği ön plana çıkarılıyor.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7

1 Comments

Yorum Yap →


  1. […] tam iki sene önce Cooler Master Storm Sirus 5.1 kanal kulaklığı incelemiştik. Çift USB girişi kullanıp sadece PC’lerle uyumlu olan bu […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Buy Tadacip Online